هفته ششم کورس اسبدوانی پائیزه کشور در گنبدکاووس برگزار شد
هفته ششم کورس اسبدوانی پائیزه کشور در گنبدکاووس برگزار شد

هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پائیزه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس به پایان رسید.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم،  روز دوم از هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پائیزه کشور بعد از ظهر جمعه ۵۲ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متری در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۵۷ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله در کلاس میدان به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آرکانا شایان زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ‌نژاد با اسب بای بای سلاق و معید قلیچی با اسب یسنا شورچه به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس نوویس استیکس به مسافت ۱۲۰۰ متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب آپاچی عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب می هان و امیر مختومی با اسب هانده به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس دو به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب ریو آچا موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب ریگان و کمال دلیجه عطا با اسب هج کروز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس یک به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب اوسین بولت زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب شوالیه و آرمین آق آتابای با اسب ویمتو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس چهار به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سزار نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب بیوتی آرچ و علی محمد غراوی با اسب توی استوری نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس ۶ به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ابوطالب چاریزاده با اسب داشقین موفق به کسب عنوان نخست شد و بنیامین جرجانی با اسب اسکای فیس و محمد خوجملی با اسب تاجیک به ترتیب دوم و سوم شدند.

هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه کشور ۵ و ۶ دی ماه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.