حماسه ۱۲ دی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات جوانان گنبدکاووس است
حماسه ۱۲ دی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات جوانان گنبدکاووس است

فعال اجتماعی و فرهنگی استان گلستان گفت: حماسه ۱۲ دی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم شرق گلستان به ویژه گنبدکاووس است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری فارس، حسین کریمی‌اول امروز در یادواره شهدای ۱۲ دی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) گنبدکاووس اظهار کرد: سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ماه‌های آخر سال ۱۳۵۷ به منطقه شرق گلستان شرایط را برای مبارزات جوانان این منطقه فراهم کرد به گونه‌ای که گنبدکاووس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو مبارزه علیه رژیم ستمشاهی داشته و شهدایی تقدیم کردند.
وی مبارزات مردم شرق گلستان در حماسه ۱۲ دی را نقطه اوج افتخارات منطقه دانست و تصریح کرد: این مبارزات در هوشیاری افراد بی‌تفاوت و ساکت درباره ظلم و ستم شاهتشاه زمان موثر بود.
این فعال اجتماعی و فرهنگی استان گلستان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد کاظمیه شهرستان با آیت‌الله مدنی دیدار داشتند، ادامه داد: باید این مسجد و منطقه به عنوان قدمگاه مقام معظم رهبری در دفتر ایشان ثبت شود و در حال فراهم کردن مقدمات کار برای ثبت اسناد مکتوب آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم سعی بر تسلط بر کشورهای اروپایی و آسیایی دارد، خاطرنشان کرد: آمریکا از دوره رضاشاه تلاش خود را برای تسلط و نفوذ بر ایران آغاز کرد.
کریمی‌اول کودتای ۲۸ مرداد را نقطه اوج نفوذ و تسلط آمریکا در ایران برشمرد و اضافه کرد: در کودتای ۲۸ مرداد آمریکا موفق شد دولت مصدق را سرنگون کرده و برای نفوذ در کشور شاه جوان را بر تخت شاهنشاهی بنشاند.
وی بیان کرد: در این دوران ۴۲ هزار مستشار آمریکایی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، نظامی و غیره حضور داشتند.

جوانان شرق گلستان در این روز برای دفاع از دین و حکومت اسلامی و تبیین اندیشه‌های علوی مبارزه کرده و هفت شهید را تقدیم کردند

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به حماسه ۱۲ دی افزود: جوانان شرق گلستان در این روز برای دفاع از دین و حکومت اسلامی و تبیین اندیشه‌های علوی مبارزه کرده و هفت شهید را تقدیم کردند.
وی استکبارستیزی، حمایت از ملت های مسلمان و صدور انقلاب اسلامی به کشورهای جهان اسلام را از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی مرز جغرافیابی ندارد و در همه کشورها به ویژه کشورهای جهان اسلام در حال صدور است.
کریمی‌اول ادامه داد: دشمن برای جلوگیری از انقلاب اسلامی زه جهان فتنه‌ها و توطئه‌های زیادی را طراحی می‌کند که می‌توان به فتنه ۸۸ با رمز تقلب، فتنه ۹۸ با رمز بنزین و امثال آن اشاره کرد.
وی عنوان کرد: در مسیر تداوم انقلاب اسلامی با توطئه‌های زیادی روبرو بوده و خواهیم بود و متاسفانه دشمن در عرصه تصمیم‌گیری با استفاده از عوامل داخلی کشور نفوذ کرده تا مردم را در مقابل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی قرار دهد.

امروز دشمن قصد دارد تا با توطئه‌هایی بین مردم و نظام جمهوری اسلامی فاصله بیندازد
این فعال اجتماعی و فرهنگی استان گلستان با اشاره به مبارزات مردم گرگان در پنج آذر خاطرنشان کرد: امروز اندیشه اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا نمی‌شود و متاسفانه مدیر کل یک دستگاه اجرایی قصد تغییر «روز گرگان» در پنج آذر به ۲۰ شهریور را دارد.
وی اضافه کرد: بسی جای تاسف دارد که مدیر کل انقلابی بخواهد روز گرگان را از پنج آذر به ۲۰ شهریور که سالروز تغییر نام «استرآباد» به گرگان توسط رضاخان است، تغییر دهد.
کریمی‌اول گفت: امروز دشمن قصد دارد تا با توطئه‌هایی بین مردم و نظام جمهوری اسلامی فاصله بیندازد اما باید بداند که ملت ایران برای ترویج و تبیین  تفکر اندیشه عاشورایی، اسلام و قرآن قیام کردند و مشکلات اقتصادی مانع از ادامه مسیر آنها در این راه نمی‌شود.