بسیج در کنار مردم

حضور مخلصانه بسیجیان گنبدکاووس برای کمک به مردم سیل‌زده+ تصاویر

تاریخ انتشار: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۳ ب.ظ
حضور مخلصانه بسیجیان گنبدکاووس برای کمک به مردم سیل‌زده+ تصاویر بسیجیان شهرستان گنبدکاووس از ابتدای وقوع سیل در این شهرستان در کنار مردم سیل‌زده مشغول به خدمت رسانی و کمک به مردم هستند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس، بسیج که به فرموده امام راحل عظیم‌الشان مدرسه عشق و میقات پابرهنگان است و به دستور و تدبیر این مراد سفر کرده نیز تاسیس شد، مجموعه‌ای از توده مردم از همه اقشار، اقوام، جنسیت، گروه، دسته و حتی دین و مذهب که عاشقانه و خالصانه برای خدمت به انقلاب، میهن و خود مردم همواره در صحنه بوده و رشادت و فداکاری بسیجیان در هیچ برهه‌ای از تاریخ ۴۰ ساله انقلاب قابل کتمان و انکار نیست.

حضور پررنگ و حماسی بسیجیان در جبهه‌های حق علیه باطل و تقدیم ده‌ها هزار شهید بسیجی یکی از این عرصه‌هاست که در کنار آن باید به حضور مجاهدانه در عرصه سازندگی، بهسازی و نوسازی کشور در قالب بسیج سازندگی، حفظ امنیت مرزها و شهرها در مواقع حساس، کمک به برگزاری فرآیندهای ملی ازجمله انتخابات، طرح‌های ملی و نهضت‌های همگانی، کمک به حادثه دیدگان در حوادث غیرمترقبه در جای جای ایران اسلامی، حضور متعهدانه در دورافتاده‌ترین مناطق مرزی و صعب‌العبور برای خدمات پزشکی و درمانی و هزاران خدمت دیگر اشاره کرد.

تشکیل ۲۲ قشر بسیج برای ایجاد جامعیت حضور همه اقشار و نقش آفرینی بسیج برای کمک به همه حوزه‌های کشور موید و مبین این موضوع است که بسیج هیچ عرصه‌ای را برای خدمت غریبه ندانسته و بنا بر تکلیف الهی و انقلابی خویش در همه صحنه حاضر و آماده به کار است.

در روزهای گذشته متاسفانه در روزهای واپسین سال ۱۳۹۷ و در ایام نوروز سال جاری مردم شریف، انقلابی و همیشه در صحنه استان گلستان به ویژه در شرق این استان و گنبدکاووس دچار سانحه سیلاب و آب گرفتگی در منازل روستایی و شهری خود شدند و سیل زندگانی و خانمان آنها را دچار تخریب و خسارت‌های فراوان کرد و آنها را روانه کوچه و خیابان.

بسیج بار دیگر در این صحنه نیز باید نشان می‌داد همچون همه دفعات قبل در کنار دولت و دستگاه‌های امدادی مخلصانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در صحنه حاضر بوده و به خدمت به مردم افتخار می‌کند، به همین منظور بسیجیان شهرستان گنبدکاووس به سرعت در حوزه‌های مقاومت بسیج شهری و روستایی سازماندهی شده و به مناطق مختلف شهرستان اعم از روستاها و مناطق شهری سیل زده اعزام شدند.

در این مرحله از خدمات بیشتر اقدامات به نجات مردم از درون سیل به وسیله قایق‌های بادی و امدادی، انتقال افراد سالخورده و گیرافتاده در منزل و به طور کلی نجات جان سیل زدگان متمرکز شد، سپس اسکان موقت مردم سیل زده و پذیرایی از آنان به موازات تخلیه آب از درون منازل و پاکسازی آن در دستور کار بسیجیان گنبدی در دستور کار قرار گرفت و با حضور میدانی و همیشگی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و روحانیون بسیجی در کنار این بسیجیان افزایش و تقویت انگیزه موجود موجب شد تا کمک بسیجیان به مدد نیروهای امدادی آمده و به لطف خدا با کمترین خسارت‌های ممکن بخش عمده‌ای پروسه گذر از بحران مدیریت شود.

هم اکنون در گنبدکاووس با تخلیه تقریبا ۹۵ درصدی آب گرفتگی از خیابان‌ها و معابر و تخلیه کامل آب از منازل مردم عمده اقدامات در دو محور موازی اسکان موقت مردم و پاکسازی منازل و معابر در حال انجام است تا با پایان گرفتن اقدامات در این شهرستان و بازگرداندن شرایط عادی به شهر نیروهای بسیجی در صورت نیاز به سایر شهرستان‌ها اعزام شوند.

بدون شک تکیه و اتکای امام راحل عظیم‌الشان و رهبر معظم انقلاب بر مجموعه تمام ناشدنی بسیج به دلیل همین اخلاص، فداکاری، از خودگذشتگی و مردمی بودن این نهاد انقلابی است که در چنین رخدادهای تلخی برای شیرین شدن کام مردم و کاستن از آلام آنها بدون هیچ چشم‌داشتی در صحنه حاضر می‌شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار