تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
272 views

تحلیلی بر چهاربازی شهرداری گنبد در نیم فصل دوم لیگ والیبال

تحلیلی بر چهاربازی شهرداری گنبد در نیم فصل دوم لیگ والیبال

شهرداری گنبد در چهار دیدار نیم فصل دوم خود موفق به بدست آوردن دو برد و نیز دو شکست شد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

شهرداری گنبد در نیم فصل دوم رقابت های لیگ والیبال دو برد مقابل تیم های شهروند اراک و عقاب نهاجا بدست آورد و در دو دیدار دیگر خود مقابل تیم های شهرداری ارومیه و فولاد سیرجان با شکست زمین مسابقه را ترک کرد.

در نخستین دیدار نیم فصل دوم شاگردان احد ارمشی در اراک به مصاف تیم شهروند این شهر رفتند و توانستند تیم اراک را که در نیم فصل دوم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند با نتیجه 3 بر 0 شکست دهند.

در دومین بازی نیز شهرداری گنبد به مصاف شهرداری ارومیه ای رفت که در انتهای جدول قرار داشت و در نیم فصل اول نیز نتوانسته بود انتظارات تماشاگران خود را برآورده کند، اما اینبار در مصاف با شهرداری گنبد که دیدار مهمی نیز برای تماشاگران دوتیم حساب می شد توانست نماینده گنبد را با نتیجه 3 بر1 با شکست بدرقه کند تا گنبدی ها دست خالی زمین بازی را ترک کنند.

سومین دیدار نیز برای شهرداری چی ها در سالن المپیک رقم خورد،جایی که سربازان عقاب نهاجا مقابل تماشاگران گنبدی در سالن المپیک نفس گنبدی ها را بند آوردند و اگر درخشش تاجر در این مسابقه نبود احتمالا شاهد دومین شکست متوالی شهرداری در نیم فصل دوم بودیم،اما در نهایت نماینده گنبد این دیدار را با نتیجه نزدیک 3 بر 2 برنده شد. دو تیم بسیار نزدیک به هم بازی کردند به گونه ای که پیروز میدان را نمیشد پیشبینی کرد و این باعث شد انتظارات تمشاگران سالن المپیک برآورده نشود و در لحظاتی از مسابقه نیز شعارهایی علیه سرمربی داده شد که بسیار زود خاتمه یافت و سرمربی شهرداری گنبد نیز در پایان بازی با دلخوری نسبت به این قضیه واکنش نشان داد و گفت : این برد را به کسانی تقدیم می کنم که در باخت ها نیز کنارمان هستند.

شهرداری گنبد در چهارمین دیدار نیم فصل دوم خود در سالن المپیک گنبد میزبان تیم فولاد سیرجانی بود که در بازی رفت توانسته بود این تیم را شکست دهد و در این دیدار نیز ولی نورمحمدی و کمالوند را در اختیار نداشت و با توجه به حضور تماشاگران گنبدی در سالن زمینه ها را برای شکست این تیم فراهم میکرد.

اما در نهایت این دیدار با نتیجه 3 بر 2 به نفع سیرجانی ها خاتمه یافت تا هشداری باشد برای شاگردان احد ارمشی که باید برای هر تیم با جدیت ظاهر شوند.

حال که نتیجه دیدار های نیم فصل دوم شهرداری گنبد را مرور کردیم می بیینیم که این تیم هنوز و بعد از گذشت یک نیم فصل نتوانسته در نتیجه گرفتن به ثبات برسد و نتایج سینوسی در کارنامه این تیم ثبت شده است.اگر به جزئیات هر ست در بازی های گنبد نیز نگاه کنیم متوجه این سینوسی نتیجه گرفتن در ست شماری ها نیز می شویم. در یک ست شاگردان احد ارمشی آنچنان خوب ظاهر می شوند و کارهای تاکتیکی را به انجام می رسانند که سالن المپیک ایستاده آنها را تشویق می کند و در ست دیگر آنچنان ناهماهنگ و بی برنامه که حتی از پس دریافت،دفاع یا حتی رد کردن ساده ترین توپ ها نیز بر نمی آید و سکوت در سالن المپیک حکم فرما می شود.

این تیم که که به نوعی بهترین بازیکنان یک دهه اخیر را در اختیار دارد و با وجود بازیکنان با تجربه ای همچون علیرضا بهبودی،مجتبی شبان،ادریس دانشفر،میکائیل تاجر مشکلی در زمینه خامی و بی تجربگی ندارد همچنان متکی به حضور بازیکنی مثل میکائیل تاجر است که اگر در زمین مسابقه نباشد افت شدیدی را در بازی شهرداری گنبد شاهد خواهیم بود و این یک ضعف در تیم با تجربه ای مانند شهرداری گنبد می باشد.

همچنین بازیکنانی مانند رسول آقچه لی،کمال قریشی و.. که در نیم فصل اول آنچنان بازی بهشان نرسید همچنان نا آماده و ناهماهگ نشان می دهند.

قطعا احد ارمشی که خود در دورهم جمع کردن این بازیکنان سختی های بسیاری را متحمل شد و اکنون نیز توانسته است شهرداری گنبد را در رتبه چهارم جدول رده بندی لیگ والیبال قرار دهد بهتر از هرکسی دیگری به وضع تیم آگاه است و خوب می داند که هرگونه لغزش در بازی های پیش رو زمینه را برای ازدست دادن این رتبه در جدول فراهم میکند به خصوص که شهرداری گنبد پس از بازی نسبتا راحت خود در هفته هجدهم والیبال مقابل دورنای ارومیه در این شهر باید در دو دیدار پشت سرهم میزبان تیم های سایپا و پیکان باشد که نتیجه گرفتن مقابل این تیم ها نه تنها می تواند احد ارمشی و تیمش را در حفظ این جایگاه کمک کند بلکه می تواند اتحاد و همدلی و امید را نیز مجددا به سالن المپیک برگرداند.

برنامه بازی های پیش روی شهرداری گنبد تا پایان نیم فصل دوم:

هفته هجدهم: دورنای ارومیه – شهرداری گنبد/ یکشنبه 23 دی

هفته نوزدهم: شهرداری گنبد – سایپا/ چهارشنبه 26 دی

هفته بیستم: شهرداری گنبد – پیکان تهران / چهارشنبه 3 بهمن

هفته بیست و یکم: شهرداری گنبد – خاتم اردکان یزد/ یکشنبه 7 بهمن

هفته بیست و دوم : شهرداری گنبد استراحت خواهد کرد.

هفته بیست و سوم: کاله مازنداران – شهرداری گنبد/چهارشنبه 17 بهمن

هفته بیست و چهارم: شهرداری گنبد متین ورامین/یکشنبه 21 بهمن

هفته بیست و پنجم: پیام مشهد – شهرداری گنبد/ چهارشنبه 24 بهمن

هفته بیست و ششم: شهرداری گنبد – شهرداری تبریز/ یکشنبه 28 بهمن

نویسنده: محسن علی پور

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.