دو مرکزخلاق صنایع دستی و سفال در گنبدکاووس راه اندازی می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۸ ب.ظ
دو مرکزخلاق صنایع دستی و سفال در گنبدکاووس راه اندازی می شود مریم آق آتابای افزود: مرکز خلاق صنایع دستی با هدف آموزش به فعالان حوزه صنایع دستی و برای بهبود فرایند تولید و بسته بندی محصولات این بخش درمحل کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی این شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا وی اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و ۵۱۸ هنرمند صنایع دستی در گنبدکاووس فعالیت دارند که راه اندازی مرکز خلاق به کیفیت بخشی تولیدات متناسب با ذائقه بازار کمک می کند.
آق آتابای گفت: فرایند اداری عقد تفاهم نامه میراث فرهنگی با کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی گنبدکاووس درحال انجام است که با نهایی شدن آن، مرکز خلاق صنایع دستی هنرمندان این شهرستان در روزهای آینده راه اندازی و تجهیز می شود.
رییس اداره میراث فرهنگی گنبدکاووس، راه اندازی مرکز تخصصی سفال با توجه به قدمت و ساخت سفال در شهر تاریخی جرجان را از دیگر برنامه های این اداره ذکر کرد و گفت: در کنار این اقدامات، کارگاه تخصصی سوزن دوزی که چندی پیش در این شهرستان راه اندازی شد، تجهیز می شود.
وی گفت: برای اجرای این سه طرح، بودجه لازم پیش بینی شده و انشاالله تا پایان امسال راه اندازی می شود.
آق آتابای به طرح های قابل افتتاح حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایام دهه پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: دو طرح بوم گردی در روستاهای ‘ساری بخش و چای قوشان کوچک’ و یک طرح اقامتی درشهر گنبدکاووس با مجموع سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و تنوع اقوام و فرهنگ ها درحوزه صنایع دستی بویژه صنایع دستی قوم ترکمن از شهرستان های بنام در استان گلستان و کشور است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار