گلزار شهدای گنبدکاووس به مناسبت ۱۲ دی غبارروبی شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۰ ب.ظ
گلزار شهدای گنبدکاووس به مناسبت ۱۲ دی غبارروبی شد  آیین غبارروبی گلزار شهدای گنبدکاووس در امامزاده یحیی بن زید به مناسبت بزرگداشت یاد شهدای ۱۲ دی سال ۵۷ این شهرستان با حضور مسئولان منطقه برگزار شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، در این مراسم که روز سه شنبه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژ گنبدکاووس، امام جمعه و معاون فرماندار شهرستان گالیکش، جمعی از مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده شهدای ۱۲ دی برگزار شد، ضمن غبارروبی مزار شهدای انقلاب، یاد و خاطره هفت شهید ۱۲ دی سال ۵۷ گنبدکاووس نیز گرامی داشته شد.


در این مراسم امام جمعه شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان در سخنان کوتاهی با استناد به ایات و روایات دینی به تشریح مقام و منزلت شهدا و خانواده های آنان پرداخت.
حجت الاسلام سیدمحمد دلبری با استناد به روایتی از رسول مکرم اسلام گفت: در روز قیامت شهدا به همراه پیامبران و علما جزو شفاعت کنندگان هستند.
وی با گرامیداشت چهملین سال شهادت شهدای ۱۲ دی شهرستان گنبدکاووس گفت: شهدا ولایی زیستند، در مسیر ولایت حرکت کردند و در راه ولایت به شهادت رسیدند.
امام جمعه گالیکش با اشاره فتنه سال ۸۸ و خلق حماسه از سوی مردم با بصیرت ولایتمدار ایران اسلامی در روز نهم دی همان سال گفت: شهدا به ما درس بصیرت دادند و ملت ایران با تاسی به آرمان های شهدا، راه خود را پیدا کرده و در مسیر شهدا گام برمی دارد.
حجت الاسلام دلبری افزود: درس شهدا به آحاد مردم، مسئولان و بسیجیان این است که همواره مدافع ولایت و رهبری باشیم و با پیروی از آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب و منویات مقام معظم رهبری، برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنیم.
شهیدان والامقام ‘علیرضا قزلسفلو، بشیر مهدی زاده، عباس فرقانی، نریمان نظری، سیاوش ناصری، محمود پیری و صفرعلی گلستانی’ در روز ۱۲ دی ۱۳۵۷ هنگامی که خبر حمله مزدوران رژیم شاهنشاهی به مردم گالیکش را شنیدند بلافاصله به کمک مردم این شهر شتافند که این امر سبب عقب نشینی مزدوران شاه شد. 
جوانان گنبدی با اطمینان از پایان یافتن واقعه گالیکش، سوار بر خودروها درحال بازگشت به شهر خود بودند که نیروهای ژاندارمری گالیکش در ورودی این شهر آنان را متوقف و مورد ضرب و شتم قرار دادند و با صدور فرمان ناگهانی شلیک، تعدادی از آنان را شهید و تعدادی دیگر را نیز زخمی کردند. 
همه ساله برای بزرگداشت شهدای واقعه ۱۲ دی سال ۵۷ گنبدکاووس مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده های این عزیزان و نیز مردم و مسئولان منطقه برگزار می شود. 
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و بیش از ۵۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی نموده است. 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار