فرماندار: بازآفرینی شهری زمینه ساز توسعه گنبدکاووس است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۹ ب.ظ
فرماندار: بازآفرینی شهری زمینه ساز توسعه گنبدکاووس است معاون استاندار گلستان و فرماندار گنبدکاووس آغاز طرح مطالعات بازآفرینی شهری را گامی موثر در توسعه گنبد دانست.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی بازآفرینی شهری گنبدکاووس اظهار داشت : این شهر یکی از ۱۶ شهر کشور است که مطالعات بازآفرینی شهری در آن اجرا میشود.
وی بیان کرد: اجرای طرح بازآفرینی شهری، زمینه مشارکت بیشتر شهروندان بویژه ساکنان محلات قدیمی، حاشیه نشین و آسیب پذیر در پروژه های توسعه شهری را فراهم خواهد کرد.
فرماندار گنبدکاووس بیان کرد: این طرح در محلات سیدآباد و بدلجه، مدرسی و چای بویین و با مشارکت همه ادارات و نهادها اجرا می شود.
وی همچنین از شهرداری گنبدکاووس به دلیل انجام طرح های عمرانی و زیرساختی در محلات هدف در قالب طرح شهید شوشتری و بازآفرینی شهری قدردانی کرد.
کریمی ادامه داد: ارائه گزارش عملکرد شهرداری در این مناطق و بیان اقدامات انجام شده، زمینه مشارکت بیشتر شهروندان در طرح بازآفرینی شهری را ایجاد می کند.
فرماندار گنبدکاووس توجه به فضاهای آموزشی و خدماتی در محلات هدف را مهم دانست و تاکید کرد که برخی از این محلات از جمله سیدآباد با مشکل شدید کمبود فضای آموزشی مواجه هستند.
شهردار گنبدکاووس نیز دراین کارگاه آموزشی گفت: تیم مشاور متخصص از ستاد مرکزی در محله سیدآباد مستقر شده تا با رویکرد محله محور، ظرفیت ها را شناسایی و برای اجرای آن طرح و برنامه ارائه کنند.
منصور طعنه گنبدی بیان کرد: ستاد مرکزی بازآفرینی شهری کشور ۲۰ میلیارد ریال برای احداث دو باب خانه محله در سیدآباد و مدرسی و احداث ساختمان شماره ۴ آتش نشانی گنبدکاووس پیش بینی کرده است.
وی احداث جاده سلامت در حاشیه رودخانه گروگانرود و محلات سیدآباد و بدلجه و احداث بوستان ۴هکتاری در محله مدرسی را از دیگر اقدامات شهرداری در قالب طرح بازآفرینی شهری برشمرد.
شهر گنبدکاووس با جمعیتی افزون بر ۱۶۰ هزار نفر و مساحت تقریبی ۲۸ کیلومتر مربع در شرق استان گلستان واقع است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار