پاسگاه‌های مرزی گلستان نیازمند تجهیز است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶ ب.ظ
پاسگاه‌های مرزی گلستان نیازمند تجهیز است فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت:نوار مرزی و پاسگاه‌های ما به امکانات و تجهیزات بیشتری نیازمند هستند که با پیگیری و رایزنی و استفاده از ظرفیت کشوری، استانی و شهرستانی تلاش خواهیم کرد تا این امکانات را فراهم کنیم.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم، عبدالقدیر کریمی عصر امروز در حاشیه بازدید از مرزهای بخش داشلی برون این شهرستان اظهارداشت: این بازدید به مناسبت هفته نیروی انتظامی و با حضور اعضای شورای تامین و معتمدین از نوارهای مرزی و پاسگاه‌ها بازدید شد و امکانات و تجهیزات و شرایط موجود مرزبانان مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نوار مرزی و پاسگاه‌های ما به امکانات و تجهیزات بیشتری نیازمند هستند که با پیگیری و رایزنی و استفاده از ظرفیت کشوری، استانی و شهرستانی تلاش خواهیم کرد تا این امکانات را فراهم کنیم.

وی بیان داشت: مرزبانان ما با انگیزه و اراده محکم مشغول کار هستند و در نهایت آمادگی کامل به سر می‌برند و نگرانی خاصی وجود ندارد.

سرهنگ محمدرضا سراوانی، فرمانده هنگ مرزی اترک هم در حاشیه این بازدید اظهارداشت: مرزبانی استان گلستان و گنبدکاووس از موضع پدافندی ( انفعالی)  به آفندی یعنی بازدارندگی تبدیل شده است.

وی افزود: همکاران ما با اراده و روحیه برگرفته از نهضت عاشورا با تعامل و تفاهم با مرزنشینان در منطقه، از مرزهای نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند. تفاهم و تعامل بین مرزنشینان و مرزبانان باید به عنوان یک پایلوت به سایر شهرهای مرزی کشور منتقل شود.

سراوانی گفت: محدوده نوار هنگ مرزی اترک ۳۴۸ کیلومتر بوده و دارای ۵ گروهان،  ۲ پاسگاه،  یک ایست بازرسی و یک پاسگاه کنترل و امنیت در نقطه صفر مرزی است.

وی یادآور شد: مشکلات زیادی در حوزه مرزی از لحاظ امکانات و تجهیزات و جود دارد ولی مرزبانان ما با صبوری تمام و در تعامل با مرزنشینان، از مرزهای نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کنند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار