تودیع و معارفه در آموزش و پرورش گنبد

آموزش و پرورش گلستان با کمبود نیروی انسانی مواجه است

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۳ ب.ظ
آموزش و پرورش گلستان با کمبود نیروی انسانی مواجه است معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی مدیر کل آموزش و پرورش گلستان از بازنشسته شدن یک هزار و ۲۰۰ نفر از نیروهای شاغل آموزشی و اداری این نهاد درسال جاری خبر داد و گفت: کمبود نیروی انسانی چالش اصلی آموزش و پرورش است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، کمال الدین نظرنژاد روز پنجشنبه در مراسم معارفه معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: برای جبران کمبود نیروی انسانی که هزار و ۵۰ نفر آن از نیروهای آموزشی هستند، چند راهکار پیش بینی شده است.
وی افزود: ورود ۶۶۰ نفر از نیروهای تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان که امسال به نیروهای آموزشی اضافه می شود، تمدید یک سال خدمت فرهنگیانی که امسال بازنشسته می شوند و استفاده از ظرفیت بازنشستگان سال های گذشته از جمله این راهکارها است.
نظرنژاد اضافه کرد: امسال ۴۰۵ نفر نیز از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ به نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اضافه می شود که البته زمان به کارگیری این نیروها پس از گذراندن دوره های آموزش ضمن خدمت، از مهر سال آینده خواهد بود.
وی، آسیب های اجتماعی در مدارس بویژه در دوره متوسطه را از دیگر چالش های آموزش و پرورش دانست و بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای آگاهی بخشی به خانواده ها و نیز دانش آموزان از طریق انجمن اولیا و مربیان مدارس تاکید کرد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به استقرار پایه دوازدهم درسال تحصیلی جاری و نو نگاشت بودن کتاب های این پایه، برلزوم توانمند سازی دبیران آموزشی و خانواده ها توسط مدیران مدارس تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، فرج الله رزاقی مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این جلسه با مهم و حساس دانستن حوزه آموزشی برلزوم تلاش مضاعف معاون و کارشناسان برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش آموزان این شهرستان تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، دراین مراسم عبدالقادر ظفر که پیش از این ۲۵ سال سابقه مدیریت مدارس و نیز نماینده مدیران در شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس بود، به عنوان معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان معرفی و از تلاش های چند ماهه محمد عسکری سرپرست این معاونت قدردانی شد.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان افزون بر ۷۰ هزار دانش آموز و حدود چهار هزار فرهنگی شاغل دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار