افزایش ۳۱۵ درصدی مراجعه به اورژانس اجتماعی در گنبد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۱ ب.ظ
افزایش ۳۱۵ درصدی مراجعه به اورژانس اجتماعی در گنبد رئیس بهزیستی گنبدکاووس گفت: در قیاس آماری سالهای ۹۵ با ۹۶ شاهد افزایش ۳۱۵ درصدی مراجعه به اورژانس اجتماعی در شهرستان گنبدکاووس هستیم.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از قابوس نامه، محمدرضا فشایی با عنوان این مطلب تصریح کرد: مراجعات به اورژانس اجتماعی در سال ۹۵ تعداد ۱۸۵ نفر بوده و تا پایان ۹۶ به ۵۸۳ نفر رسیده است.

وی افزود: از سویی این مراجعات را می توان نشان از ارتقاء اعتماد و آشنایی مردم با ماموریت های اورژانس اجتماعی دانست اما از سوی دیگر این مسئله نگران کننده است چرا که از افزایش آسیب های اجتماعی نشات می گیرد.

فشایی ادامه داد: این مسئله بر اهمیت انجام کارهای ریشه ای در راستای کاهش آسیب ها تاکید دارد و هر چند سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است اما به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد و نیازمند همراهی و همکاری سایر نهاد ها و دستگاههاست.

رئیس بهزیستی گنبد همچنین گفت: خدمات اورژانس اجتماعی گنبد نیز از ۸۸ نفر در سال ۹۵ به ۴۳۰ نفر تا پایان ۹۶ رسیده است و در بخش پذیرش مرکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی و اجتماعی نیز از ۱۴۸ مورد به ۱۷۹ مورد افزایش یافته است.

محمدرضا فشایی در بخش دیگری در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار به اعطای ۲۵ فقره تسهیلات اشتغالزایی و ۱۶ فقره سرمایه گذاری بلاعوض به زنان سرپرست خانوار در سال گذشته اشاره کرد.

وی تجهیز و راه اندازی دو گروه همیار سرپرست و افتتاح پایگاه اجتماعی در محله سیدآباد را از دیگر اقدامات بهزیستی عنوان کرد و اذعان کرد: در هفته بهزیستی نیز یک پایگاه خدمات اجتماعی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محله چای بوئین افتتاح  می شود.

رئیس بهزیستی گنبدکاووس تعداد زنان سرپرست خانوار در مناطق آسیب پذیر تحت پوشش طرح شهید شوشتری را نیز ۲۷نفر عنوان کرد و گفت: ۱۹ نفر از این بانوان مستمری دریافت می کنند و مابقی در نوبت قرار دارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار