۲۲۲ هزار تن گندم، جو و کلزا در گنبدکاووس برداشت شد

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۸ ب.ظ
۲۲۲ هزار تن گندم، جو و کلزا در گنبدکاووس برداشت شد از مجموع ۲۲۲ هزار تن محصول برداشت شده، ۱۸۰ هزار تن گندم، ۲۰ هزار تن دانه روغنی کلزا و ۲۲ هزار تن جو می باشد که فقط ۱۳۱ هزار و ۵۳۶ تن آن تحویل مراکز خرید گنبدکاووس و بقیه به کارخانه ها یا واسطه ها فروخته و بخشی نیز توسط کشاورزان انبار شده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا غلامعلی نورا در این رابطه بیان کرد: این میزان محصول برداشت شده از سطح ۱۰۱ هزار هکتار اراضی زیرکشت این سه محصول شامل ۷۲ هزارو ۱۵۰ هکتار گندم، ۱۷ هزارو ۱۵۰ هکتار جو و ۱۱ هزارو ۶۵۰ هکتار دانه روغنی کلزا بوده است.
نورا اضافه کرد: امسال برای خرید سه محصول دانه روغنی کلزا، جو و گندم که از تاریخ ۲۰ اردیبهشت با خرید کلزا آغاز شده و یک ماه ادامه دارد، ۲۰ مرکز خرید شامل ۱۴ مرکز خرید گندم، چهار مرکز خرید دانه روغنی کلزا و دو مرکز خرید جو پیش بینی و دایر شده است.
وی تصریح کرد: امسال پیش بینی تولید این سه محصول ۳۲۰ هزار تن است که ۲۷۱ هزار تن آن گندم، ۲۳ هزار تن دانه روغنی کلزا و ۲۶ هزار تن جو می باشد.
مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس ادامه داد: هم اکنون ۹۸ درصد مزارع کلزا، ۹۷ درصد مزارع جو و ۷۰ درصد مزارع گندم این شهرستان برداشت شده و حداکثر ظرف یک هفته آینده برداشت این سه محصول به پایان می رسد.
به گفته نورا، هم اکنون ۴۸۰ دستگاه کمباین در گنبدکاووس مشغول برداشت، دانه روغنی کلزا، گندم و جو هستند که برداشت این سه محصول از ۲۰ اردیبهشت امسال با برداشت دانه روغنی آغاز شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار