ضرورت آتش نزدن بقایای گیاهی در مزارع گندم

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ ب.ظ
ضرورت آتش نزدن بقایای گیاهی در مزارع گندم مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاووس آتش زدن بقایای گندم را عامل اصلی آتش سوزی و ایجاد خسارت در مزارع گندم دانست.
به گزارش گنبدی ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران، نورا رییس جهاد کشاورزی گنبد کاووس گفت: بین ۳۰ تا ۶۰ هکتار سطح خسارت آتش را در سال‌های مختلف به صورت متمرکز و پراکنده داشتیم.
وی ادامه داد: آتش زدن سفال و بقایای گیاهی از نظر کارشناسان و متخصصین بخش کشاورزی مردود است و باقی ماندن ۳۰ در صد بقایا در زمین باعث افزایش مواد آلی خاک و رطوبت سطح آن میشود.

مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاووس افزود: از سال گذشته آتش زدن بقایای گندم در مزارع جرم محسوب میشود و کارشناسان ما برای آگاهی بخشیدن به کشاورزن در تلاشند.

حسینی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبد نیز گفت: آتش زدن سفال گندم پس از درو میتواند باعث ایجاد آتش سوزی گسترده در منطقه شود.

وی ادامه داد: کشاورزان از روشن کردن آتش در اطراف مزارع به شدت خودداری و کمباین داران نیز باید برق کمباین خود را به منظور پیشگیری از آتش سوزی بررسی کنند.

وی افزود: به کشاورزان توصیه میشود چند دستگاه تراکتور به همراه گاو آهن و کپسول اطفا حریق در نزدیکی مزارع گندم برای پیشگیری از گسترش آتش قرار دهند.

گلستان رتبه دوم تولید گندم در کشور را دارد.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار