۶۱ گفتمان دینی در مدارس گنبدکاووس برگزار شد

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۳ ق.ظ
۶۱ گفتمان دینی در مدارس گنبدکاووس برگزار شد رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: از ابتدای امسال ۶۱ گفتمان دینی در سطح مدارس شهرستان برگزار شده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام علی فتحی پیش ظهر امروز در نشست خبری اظهارداشت: امسال ۶۱ گفتمان دینی در سطح مدارس شهرستان گنبدکاووس با همکاری آموزش و پرورش برگزار شد که از این تعداد ۱۳ گفتمان دینی در حوزه آسیب اجتماعی، ۱۲ گفتمان در حوزه دین و زندگی، ۱۲ گفتمان در حوزه سبک زندگی اسلامی، ۱۰ گفتمان در حوزه آسیب‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و ۱۳ گفتمان در حوزه حجاب و عفاف است.

وی افزود: ۳۳ خانه و دارالقران در گنبدکاووس فعالیت دارند که ۱۵ خانه قرآنی در شهر و ۱۶ خانه قرآنی در روستا و ۲ موسسه قرآنی در این شهرستان وجود دارد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: امسال ۲۰ محفل قرآن با حضور ۳ هزار نفر، ۴۰ کرسی تلاوت قرآن، ۵ دوره تفسیر و مفاهیم قرآن، ۵۰ دوره آموزشی قرآن به صورت عمومی در رشته‌های تجوید، روانخوانی و روخوانی برگزار شد.

وی بیان داشت: از ابتدای امسال ۸۰ نفر در ۴ دوره و هر دوره ۲۰ نفر، دوره‌های تخصصی تربیت معلم قرآنی را گذراندند. همچنین در طول سال ۱۲۰ جلسه قرآنی و ۳۰ کرسی تلاوت قرآن در این شهرستان برگزار شده است.

فتحی گفت: ۱۷۰ هیئت مذهبی و ۱۹۰ مداح در سامانه طوبی سازمان تبلیغات به ثبت رسیده و ۳ هسته فرهنگی و ۶ بوستان معرفت برای دانش‌آموزان دوره دبیرستان و پایین تر تشکیل شده است.

وی اظهارداشت: امسال  در ۲۲ مسجد با حضور حدود ۳ هزار نفر مراسم معنوی اعتکاف برگزار شد که از این تعداد ۱۶ مسجد شهری و ۶ مسجد روستایی بود. توانستیم تعداد مساجد پذیرای معتکفین را از ۲ مسجد و ۲۰۰ نفر در شهرستان به ۲۲ مسجد و حدود ۳ هزار معتکف افزایش دهیم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار