نماینده مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس

نظر مثبت مرکز پژوهش‌های مجلس و شورای عالی مناطق آزاد درباره منطقه آزاد اینچه‌برون

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۷ ب.ظ
نظر مثبت مرکز پژوهش‌های مجلس و شورای عالی مناطق آزاد درباره منطقه آزاد اینچه‌برون نماینده مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس با بیان اینکه باید زیرساخت‌‌ها در مناطق مناطق آزاد دیده شود اما هنوز این زیرساخت‌ها را نداریم، گفت: نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و شورای عالی مناطق آزاد درباره منطقه آزاد اینچه‌برون مثبت است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم، شهرام کوسه غراوی پیش از ظهر امروز در نشست اتخاذ راهکارهای بهینه ایجاد مناطق آزاد اظهار داشت: قبل از تصویب منطقه آزاد باید به نفس منطقه آزاد توجه کنیم که توسعه مناطق محروم است.

وی افزود: باید این مسئله و رویکرد به نمایندگان القاء شود که تصویب این لایحه و ایجاد این مناطق سبب توسعه اقتصادی و اشتغالزایی می شود. دبیر شورای عالی مناطق کشور لازم است تا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور پیدا و نقاط قوت و مثبت این لایحه را برای نمایندگان بازگو کند.

نماینده مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس گفت: نمایندگان و استانداران این ۸ استان که در قالب لایحه مطرح شده‌اند، اراده‌ خوبی برای اجرایی شدن آن دارند اما این مسئله نیازمند همکاری همه نمایندگان مجلس است. ارتباط بین نمایندگان و لابی‌هایی که برای تصویب این لایحه می‌تواند رخ دهد، زمینه تصویب و اجرایی شدن آن را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: باید زیرساخت ‌های لازم هم در این مناطق دیده شود اما هنوز این زیرساخت‌ها را نداریم در حالی‌که یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسعه عمل مناطق آزاد است.

غراوی با بیان اینکه باید زمینه ارتباط با کشورهای همسایه را فراهم کنیم، اظهارداشت: اینچه‌برون شرایط خوبی برای ایجاد منطقه آزاد دارد و به علت اینکه فاقد شرایط بحران‌زای خلیج فارس است، می‌تواند نقش موثرتری در زمینه اقتصاد و اشتغال داشته باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار