استاندار گلستان: تصویب منطقه آزاد اینچه‌برون عقب‌ماندگی‌های گلستان را برطرف می‌کند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۰ ب.ظ
استاندار گلستان: تصویب منطقه آزاد اینچه‌برون عقب‌ماندگی‌های گلستان را برطرف می‌کند استاندار گلستان گفت: ایجاد منطقه آزادتجاری اینچه‌برون می‌تواند عقب‌ماندگی‌های موجود استان گلستان را برطرف کرده و رشد اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، سید مناف هاشمی صبح امروز در  نشست مشترک اتخاذ راهکارهای بهینه در زمینه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی که با حضور استانداران ۴ استان در گرگان در حال برگزاری است، اظهار داشت: منطقه آزاد اینچه‌برون جزء مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان در آذرماه سال ۹۳ بوده و از مطالبات و خواسته‌های بحق مردم این استان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه گلستان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه سرمایه‌گذاری دارد، افزود: پارک ملی گلستان، جزیره آشوراده، بندر خشک و غیره جزء ظرفیت‌هایی است که این استان می‌تواند برای توسعه اقتصادی خود از آنها بهره بگیرد.

استاندار گلستان با اشاره به برخی از طرح‌های توسعه در حوزه ریلی گفت: برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون، گرمسار، تهران با استفاده از فاینانس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی آغاز شده که ۱۵ درصد اعتبارات آن توسط سازمان برنامه و بودجه تعهد شده است.

وی به یکی دیگر از پروژه‌هایی که در سفر دولت یازدهم به استان قول اجرای آن به مردم گلستان داده شد، اشاره کرد و گفت: دستور احداث راه آهن گرگان – مشهد توسط رئیس جمهور صادر شد و جلسات خوبی هم با مسئولان در این زمینه برگزار شده که قول داده شد تا در دستور کار قرار بگیرد.

هاشمی بیان داشت: منطقه آزاد تجاری اینچه برون در سفر دولت یازدهم به استان گلستان مطرح و کارهای اولیه آن انجام شد. دولت لایحه منطقه آزاد را به مجلس فرستاده و در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بحث و بررسی نیز قرار گرفته است. ایجاد منطقه آزادتجاری اینچه برون می‌تواند عقب ماندگی‌های موجود استان گلستان را برطرف کرده و رشد اقتصادی را به‌دنبال داشته باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار