ثبت بیش از ۹۰ زلزله در استان گلستان در ۹ ماهه امسال

تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۷ ب.ظ
ثبت بیش از ۹۰ زلزله در استان گلستان در ۹ ماهه امسال مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۹۰ زلزله در استان گلستان رخ داده که بزرگی آنها بین ۲ تا ۵ ریشتر بوده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، صادقعلی مقدم ظهر امروز در حاشیه مانور ایمنی در برابر حوادث و بلایای طبیعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۹۰ زلزله در استان گلستان رخ داده که بزرگی آنها بین ۲ تا ۵ ریشتر بوده است.

وی افزود: ۶ زلزله هم در این مدت در استان گلستان بزرگی بین ۴ تا ۶ ریشتر را داشتند که با توجه به بودن استان بر روی گسل زلزله، این موضوع می‌تواند برای ما هشدار باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان تاکید کرد: برای ارتقای ایمنی و آشنایی مردم و کارکنان با زلزله و کسب آمادگی، از سال گذشته کارهایی را در دستور کار خود قرار دادیم که از جمله آن می‌توان به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در استان اشاره کنیم.

مقدم تصریح کرد: در این بخش مقاوم‌سازی از ۱۰ درصد به ۴۴ درصد رسیده و ۵۶ درصد روستاهای استان گلستان حدود ۱۲۸ هزار واحد مسکونی روستایی ما نیاز به مقاوم سازی دارند و باید در اولویت کاری ما قرار گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان خاطر نشان کرد: امروز هم در سالروز زلزله بم، مانور ایمنی در برابر حوادث و بلایای طبیعی با شعار کاهش افراد تحت تاثیر در برابر زلزله، با هدف تقویت آمادگی کارکنان دستگاه عملیاتی راه و شهرسازی استان برای مواجهه با حوادث احتمالی ناشی از زلزله و حریق برنامه‌ریزی و اجرا  شد.

وی افزود: آموزش‌ و فرهنگ‌سازی را می‌توان از ادارات دولتی شروع کرد و در کمترین زمان این بخش از جامعه در دسترس را، در برابر حوادث احتمالی به دانش و خودامدادی تجهیز کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار