ورود پنیر گلستان به بازار روسیه

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۷ ب.ظ
ورود پنیر گلستان به بازار روسیه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی گلستان گفت که ۳۹ هزار و ۵۲۵ کیلوگرم انواع پنیر تولیدی این استان در نیمه نخست امسال به کشور روسیه صادر شد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، بایرام گلدی پوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: این مقدار طی سه مرحله از یک کارخانه لبنی استان که دارای کد صادراتی IR از سازمان دامپزشکی است، صادر شد.
وی گفت: روسیه به عنوان دروازه صادراتی به کشورهای اروپایی محسوب می شود و این با توجه به توانمندی وکیفیت تولیدات استان گلستان مهم بوده و در راستای توسعه صادرات این بخش تلاش می شود.
پوری افزود: کارخانه های لبنی و سایر واحدها همچون کشتارگاههای طیور برای صادرات به کشورهای اروپایی و روسیه باید کد صادراتی IR را از سازمان دامپزشکی دریافت کنند.
وی یادآور شد که کد صادراتی پس از انجام ممیزی و کارشناسی های لازم به کارخانجات متقاضی تعلق می گیرد.
به گفته وی؛ اکنون در گلستان یک کارخانه لبنی و سه کشتارگاه طیور دارای کد صادراتی IR (انطباق شرایط فنی و بهداشتی) هستند و محصولات تولیدی خود را زیر نظر دامپزشکی به کشورهای مقصد صادر می کنند.
به گزارش ایرنا ابتدای امسال برای نخستین بار یک واحد لبنی فعال در استان موفق به دریافت مجوز صادرات محصول تولیدی خود به کشور روسیه شد.
پیشتر محمدرضا وفایی مدیرکل دامپزشکی گلستان به ایرنا گفته بود: از سال ۱۳۹۵ اصلاح ساختارهای بهداشتی و فنی صنایع لبنی برای افزایش توان تولید و قابلیت صادرات محصولات به خارج از کشور و ارتقاء قدرت رقابت پذیری با تولیدات سایر کشورهای منطقه در دستور کار قرار گرفت.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران با پرورش بیش از سه میلیون واحد دامی از قطب های دامپروری کشور به شمار می رود و طبق گزارش جهاد کشاورزی سال قبل ۴۰۰ هزار تن شیر در این استان تولید شد.
طبق اعلام دامپزشکی گلستان ۳۲ کارخانه لبنی در استان وجود دارد که ۲۴ واحد فعال هستند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار