فرماندار ویژه گنبدکاووس مطرح کرد

فروش بیش از ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال صنایع‌دستی در جشنواره اقوام گنبدکاووس

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ب.ظ
فروش بیش از ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال صنایع‌دستی در جشنواره اقوام گنبدکاووس فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: در ۴ شب برگزاری جشنواره بین المللی اقوام در شهرستان گنبدکاووس بیش از ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال صنایع‌دستی به فروش رسید.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در آئین تجلیل از عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به وجود اقوام و مذاهب مختلف در شهرستان گنبدکاووس و برگزاری جشنواره اقوام در این شهرستان به بهترین نحوه, می‌توان گفت برگزاری این جشنواره نمادی از وفاق و وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان بود.

وی افزود: یکی از بهترین تجارب حوزه شهرستان, برگزاری جشنواره فرهنگ و اقوام بود و توانستیم از ظرفیت شهرستان در برگزاری این جشنواره با محوریت اقوام ,یک فضای سالم و شاد را برای شهروندان گنبدکاووس و شرق گلستان فراهم کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: این جشنواره سبب شد تا شرایط بهتری برای حوزه شهرستان ایجاد شود و بتوانیم در آینده میزبان حساس‌ترین, مهم‌ترین و بزرگترین همایش‌ها و جشنواره‌ها در سطح استانی و ملی باشیم.

کریمی تصریح کرد: در این جشنواره ۴۰ هنرمند شاخص از ۱۸ استان و ۷۳ هنرمند گلستانی در بخش صنایع دستی, ضمن معرفی خود به فروش و اشتغالزایی هنرمندان صنایع‌دستی گلستان کمک کردند و در ۴ شب, ۲۷۵ میلیون تومان صنایع دستی به فروش رفت.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: در بخش موسیقی, ۱۵ گروه هر شب در سالن اصلی و فضای بیرونی با نوای شعر و آهنگ آداب و رسوم منطقه را به نمایش گذاشتند.

کریمی تاکید کرد: در بخش غرفه‌های روستایی, ۲۰ سازه شامل ۱۴ سازه روستایی و ۶ سازه عشایری با فضای ۲ هزار مترمربع به پخت و فروش غذاهای سنتی پرداختند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: در بخش سوغات, ۲۲ غرفه از استانهای مختلف به فروش سوغات پرداختند و در طی ارزیابی انجام شده در این ۴ روز, تقاضای دائمی‌شدن جشنواره در گنبدکاووس, تقاضای اضافه شدن ساعات کار, دایر شدن غرفه صنایع‌دستی خارجیان و افزایش تعداد روزهای جشنواره از درخواست‌های مردم بود.

حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان گنبدکاووس هم در این مراسم اظهار داشت: در شهرستان گنبدکاووس اقوام مختلف مردم از شمالی‌ترین نقطه ایران تا جنوبی‌ترین و شرق و غرب کشور زندگی می‌کنند و باید با چنین ظرفیتی, این اتفاق زودتر می‌افتاد.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس افزود: انتظار داریم و تلاش کردیم تا با وجود ۲ مصلی بزرگ در شهرستان گنبدکاووس, نمایشگاه دائمی کتاب در شهرستان دایر شود, که امکان‌پذیر نشد و ما گله‌مند نیستیم اما تقاضا داریم این کار انجام شود. با رعایت شاخص‌هایی که در زمینه عدالت اجتماعی وجود دارد, مطالبه‌گر حقوق شهروندی خود باشیم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار