بسیج ظرفیت های شهرستان گنبد برای پشتیبانی از موکب اربعین

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۱ ب.ظ
بسیج ظرفیت های شهرستان گنبد برای پشتیبانی از موکب اربعین فرماندار ویژه گنبدکاووس در جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان ٰاز بسیج کلیه دستگاهها و ظرفیت گنبدکاووس برای پشتیبانی از برپایی موکب حضرت یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس در اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از قابوس نامه ، عبدالقدیر کریمی با اشاره به برپایی موکب مستقل گنبدکاووس در کربلا تصریح کرد: نقش گنبدکاووس در کمک های سال گذشته به موکب استان گلستان قابل توجه بود و مردم ما بیش از یک میلیارد ریال به این موکب کمک نقدی کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر کمک نقدی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک های غیر نقدی مردم گنبد به موکب اربعین استان گلستان در کربلای معلی بود و با این سابقه خوب انتظار می رود امسال موکب مستقل شهرستان به خوبی پشتیبانی شود.

کریمی با عنوان اینکه تا کنون علاوه بر جمع اوری کمک های مردمی برخی ادارت نیز کمک های خوبی ارائه کرده اند افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت، یک دستگاه پخت نان، خمیر زن، و بخشی از آرد و شکر و علاوه بر آن بخشی از مرغ و تخم مرغ مورد نیاز به ارزش ۴۰ میلیون ریال را تقبل کرده است.

وی همچنین اذعان کرد: جهادکشاورزی و اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی شهرستان نیز به ترتیب ۱۲۰ میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی به این موکب کرده اند.

کریمی با اشاره به اینکه این کمک ها از محل کمک های زیرمجموعه و خیرین مرتبط با ادارات تامین شده است ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی خوب از این موکب بتوانیم مجوز ۵ ساله برای برپایی آن را اخذ کنیم.

رئیس ستاد عتبات عالیات گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: در سال جاری یک‌هزار و ۵۰۰ موکب از سراسر ایران در ۴ شهر نجف، کربلا، عراق و مصیب دایر می‌شود و قرار است ۹ موکب از استان گلستان برای خدمات به زائران در این شهر ها مستقر شود.

رمضانعلی خالقی ادامه داد: بخشی از کمک های مردمی جمع آاوری شده است و البته نیازمندی هایی نیز وجود دارد که باید تامین شود و در این رابطه اطلاع رسانی های لازم انجام شده است.

وی اظهار کرد: نشستی نیز با خیرین شهرستان که همیشه در صحنه های مختلف در برنامه و فعالیت های گنبد حضور پررنگی و کمک شایانی دارند در نظر گرفته شده است تا از ظرفیت آنها نیز در این راستا استفاده شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار