نماینده ولی فقیه در گلستان:

فقدان مهارت عامل اصلی افزایش بیکاری است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۱ ب.ظ
فقدان مهارت عامل اصلی افزایش بیکاری است نماینده ولی فقیه در استان گلستان فقدان مهارت را عامل اصلی افزایش بیکاری دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی در سایه داشتن مهارت و تولید و اشتغال در سایه آموزش‌های مهارتی تحقق می‌یابد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در جمع مدیران اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان اظهار داشت: اسلام تنها دینی است که برای آموزش و تعلیم ارزش فوق العاده‌ای قائل شده و فلسفه بعثت پیامبران آموزش و تعلیم بوده و در میان این آموزش‌ها، آموزش‌های دینی و آموزش‌های مهارتی بسیار مهم است.

وی آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی را یکی از مولفه‌های توسعه و پیشرفت هر جامعه دانست و گفت: مهارت سبب پیشرفت و توسعه و آموزش‌های مهارتی راهی برای تحقق عدالت اقتصادی است.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: در اسلام بیکاری بسیار مذمت شده و یکی از دلایل مهم بیکاری در جامعه فقدان مهارت است. مهارت مساوی با کارآفرینی و سبب اشتغال پایدار است.

نماینده ولایت فقیه در استان گلستان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری گفت: اقتصاد مقاومتی در سایه داشتن مهارت و تولید و اشتغال در سایه آموزش‌های مهارتی است.

وی همچنین بر گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی و لزوم آشنایی خانواده‌ها با آموزش‌های مهارتی تاکید کرد.

سید علیرضا حسینی‌طلب مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان هم در این دیدار گفت: تأمین معیشت اعضای جامعه یکی از راه‌های حفظ آنان از انحرافات مختلف و توانمندسازی در این جهت راههای نفوذ شیطان را مسدود میکند.

وی یکی از افتخارات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را کلام مقام معظم رهبری در سرلوحه کاری آن دانست و گفت: به فرموده ایشان “آموزش‌های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد” و این یک دستور و ماموریت دینی و قانونی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: در استان گلستان ۱۷ مرکز آموزشی ثابت و حدود ۳۶۰ آموزشگاه آزاد، ۲ ماموریت اصلی آموزش نیروی بیکار برای حضور در عرصه اشتغال و کمک به افزایش بهره‌وری شاغلان انجام می‌دهند که در میان آنان تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع عالی دانشگاهی نیز وجود دارند.

حسینی طلب بیان داشت: ایجاد فرصت شغلی مناسب، تقویت نیروی انسانی و ایجاد توانمندی در آنان، برای رسیدن به یک شغل مناسب لازم است و آموزش فنی و حرفه‌ای با توانمندسازی افراد، تکمیل کننده بخشی از پازلی است که جامعه برای تحقق اشتغال پایدار به آن نیاز دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار