نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس خبر داد

ایجاد دانشکده پرستاری در دانشگاه آزاد گنبدکاووس/ تاسیس کارخانه فولاد اینچه برون با همکاری قزاقستان/ انتقال دانشگاه فرهنگیان از گنبدکاووس منتفی شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ | ۲۲:۳۹ ب.ظ
ایجاد دانشکده پرستاری در دانشگاه آزاد گنبدکاووس/ تاسیس کارخانه فولاد اینچه برون با همکاری قزاقستان/ انتقال دانشگاه فرهنگیان از گنبدکاووس منتفی شد نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه آموزش عالی در این شهرستان، گفت: درخواست ایجاد دانشکده پرستاری در دانشگاه آزاد گنبدکاووس را به وزارت علوم تقدیم کرده‌ایم.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، قره‌جه طیار صبح امروز در جمع مدیران شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اهمیت مسائل اقصادی در شرایط فعلی کشور، اظهار کرد: همه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با درک درستی از این موضوع به دنبال اصلاح روند موجود هستند.

وی از تصویب کلیات طرح مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت: طرح منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون نخستین منطقه‌ای است که در طرح موجود پیشنهاد شده و امیدواریم که این طرح ظرف دو ماه آینده در صحن علنی مجلس مطرح شده و با همکاری و حمایت نمایندگان و رئیس محترم مجلس به نتیجه مطلوب برسد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تصویب این طرح را موجب ایجاد بیش از ۵ هزار شغل تا ۱۰ هزار شغل عنوان کرد و افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر طرح مذکور در صحن علنی تصویب شود تا بتوانیم گام مهمی برای توسعه گنبدکاووس برداشته و مسیر نوینی را در این مسیر بپیمائیم.

*راه‌اندازی کارخانه فولاد اینچه‌برون در گنبدکاووس در صورت تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون در مجلس

طیار با اشاره به سفر خود به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کشور قزاقستان و دیدار با چند وزیر این کشور، خاطرنشان کرد: در این سفر با توجه به تجربیات موفق و منابع موجود در حوزه فولاد تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا در صورت تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون در مجلس کارخانه فولاد اینچه‌برون در این شهر راه‌اندازی شود.

وی با ابراز تاسف از ناتمام ماندن پروژه آبرسانی فجر طی ۲۳ سال اجرای عملیات، اضافه کرد: متاسفانه بعد از این همه تلاش، تنها ۲۴ درصد از این پروژه پیشرفت کرده است که البته برخی از آن نیز به علت فرسودگی و تغییر اندازه انشعابات باید مجدد مورد بازنگری قرار بگیرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بر لزوم واگذاری اعتبارات ملی به پروژه آبرسانی فجر شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد و گفت: به صورت جدی پیگیر هستیم تا فاز نخست و دوم این پروژه را در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسانیم.

*بر اثر غفلت برخی افراد نزدیک بود دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس از شهرستان ما گرفته شود

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اثر غفلت برخی افراد نزدیک بود دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس از شهرستان ما گرفته شود، ادامه داد: پس از پیگیری‌های صورت گرفته موفق شدیم معضل مطرح شده یعنی فرسودگی ساختمان دانشگاه را به صورت موقت با جابه‌جایی دانشگاه به یک مجتمع آموزشی در آموزش و پرورش شهرستان مرتفع کنیم تا در آینده نزدیک به صورت جدی برای این معضل تصمیم‌گیری شود.

طیار از آغاز پذیرش دانشجویان رشته پرستاری در مجتمع آموزش عالی سلامت گنبدکاووس از ترم مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: درخواست مشترکی نیز از سوی بنده، رئیس دانشگاه آزاد استان گلستان و رئیس دانشگاه آزاد گنبدکاووس برای ایجاد رشته پرستاری در دانشگاه آزاد شهرمان به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد کشور ارائه شده است که امیدواریم هر چه سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار