به منظور بررسی وضعیت آموزشی دهستان سلطان‌علی

امام جمعه گنبدکاووس از مدرسه روستای «آق‌آباد» بازدید کرد+ تصویر

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۶ ب.ظ
امام جمعه گنبدکاووس از مدرسه روستای «آق‌آباد» بازدید کرد+ تصویر امام جمعه گنبدکاووس برای بررسی وضعیت آموزشی دهستان سلطان‌علی از مدرسه روستای ترکمن‌نشین «آق‌آباد» بازدید کرد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، تعلیم و تربیت و یا همان آموزش و پرورش در جوامع امروز رکن اصلی و اساسی جامعه برای ساختن کشوری آباد و سرشار از توفیقات مادی و معنوی است و تاریخ ثابت کرده است هر کشوری که در نظام آموزشی و تربیتی خود توانسته با ابتکارات نوین و منطقی به صورت هوشمندانه رفتار کند و با کشف درست استعدادهای برتر به شکوفایی و بروز این استعدادها کمک کند توانسته سطح جامعه خود را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و حتی دینی ارتقا بخشیده و یک سر و گردن از سایر کشورهای هم‌تراز خود بالاتر باشد.

دین مبین اسلام هم بیش از هر چیز در جامعه اسلامی به موضوع تعلیم و تربیت با محوریت دین و نیازهای اصلی انسانی توجه و تاکید دارد و طبیعتا نظام‌های برگرفته ار دین مبین اسلام نیز باید در عرصه تعلیم و تربیت به طور برجسته‌ای پیش‌گام و جلودار باشند.

به همین علت است که در متون دینی و عرفانی همواره تعلیم و تعلم را عبادت دانسته‌اند و زکات علم را نیز نشر و گسترش آن بیان کرده‌اند تا مسلمانان در جوامع اسلامی و غیراسلامی خود را به علم روز مسلح کرده و در مسیر تعلیم و تربیت دیگر هم‌کیشان خود نیز حرکتی پرشتاب داشته باشند.

حال در سطوح کوچک‌تر و در یک شهرستان امام جمعه به عنوان نماینده دستگاه حاکمیت دینی و منصوب ولی فقیه بار سنگین توجه و هدایت این مسیر پر فراز و نشیب را بر عهده دارد و آموزش و پرورش به عنوان دستگاه سیاست‌گذار و مجری در این عرصه باید به این مقام عالی پاسخگو باشد.

در این میان نقش امام جمعه به عنوان کسی که با شاخت کافی از دین و مسیر تعالی‌بخش دین از مجرای علم، بر این حرکت نظارت داشته و هر از چندگاهی نیز در صورت تیاز تذکرات لازم را به مسوولان ارائه می‌کند نقشی بی‌بدیل و انکار ناشدنی است.

گنبدکاووس به عنوان یک شهرستان بزرگ و محوری در شرق استان گلستان دارای مردمانی همواره پرافتخار برای سرزمین ایران اسلامی بوده است و جوانان و نوجوانانی مستعد و پرظرفیت را در خود جای داده است که در صورت توجه و فراهم کردن بسترهای لازم می‌توانند در آسمان این کشور پُرافتخار بدرخشند.

از این‌رو امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، حجت‌الاسلام محمود ترابی برای بررسی و اطلاع از وضعیت مدارس در دهستان سلطاانعلی که یکی از دهستان‌های بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس و در ناحیه شمال غربی شهر گنبدکاووس است به همراه جمعی از اعضای شورای روستای آق آباد و تعدادی از فعالان فرهنگی و رسانه‌ای شهرستان گنبدکاووس از وضعیت یکی از دو مدرسه این روستا بازدید به عمل آورد و از امکانات و همچنین کاستی‌های این مرکز آموزشی محروم بازدید کرد.

در جریان این بازدید که اعضای شورای روستا و مدیر مدرسه توضیحاتی از کمبودها و کاستی‌های موجود در این مدرسه از جمله مشکلات کمبود فضای آموزشی، فقدان امکانات بهداشتی، عدم وجود فضای سبز و فضای بازی دانش آموزان، عدم وجود لوازم سرمایشی و گرمایشی مناسب و برخی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی پیرامون آن را به سمع و نظر امام جمعه گنبدکاووس رسانده و از وی برای مساعدت و کمک به بهبود اوضاع استمداد کردند.

 

امام جمعه گنبدکاووس نیز در جریان این بازدید ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های کادر آموزشی این مدرسه که در سخت‌ترین شرایط به کار مقدس تعلیم و تربیت مشغول هستند، افزود: همه باید تلاش کنیم بستر مناسبی را برای رشد استعدادهای موجود در دانش‌آموزان فراهم کنیم و هرگونه کم‌کاری در این حوزه آسیبش را در نهایت به رشد و پیشرفت کشور خواهد زد.

حجت‌السلام محمود ترابی با بیان این که به طور قطع جلساتی را با مسوولان و مدیران شهرستانی پبرامون وضعیت این مدرسه برگزار خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم برای بهبود وضعیت این مرکز آموزشی و تهیه امکانات لازم با کمک اداره آموزش و پرورش، خیرین و نیکوکاران، مردم و اولیای دانش آموزان، موسسات مردم نهاد و ظرفیت بسیج گام‌های موثری را برداریم.

وی تعلیم و تربیت را مهم‌ترین رکن توسعه و رشد کشور در افق‌های ترسیم شده برای انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: از همه کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت فداکارانه و با جدیت مشغول کار و تلاش هستند صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدوارم در این مسیر ثابت قدم و استوار باشند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار