مدیر بنیاد مسکن گنبدکاووس:

۶۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی گنبدکاووس فرسوده است

تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۳ ب.ظ
۶۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی گنبدکاووس فرسوده است مدیر بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس گفت: بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان وجود دارد که تقریبا ۶۰ درصد آن (بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی) فرسوده است.

به گزارش گنبدیها و به نقل از بنیاد مسکن گلستان، ولی اله رضایی با بیان اینکه محدودیتی در پرداخت تسهیلات برای احداث واحدهای مسکونی روستایی وجود ندارد، افزود: از ابتدای شروع طرح تاکنون ۹ هزار و ۸۶۵ واحد مسکونی از این تسهیلت استفاده کرده اند که ۹ هزار و ۳۴۵ واحد تکمیل شده و در حال حاضر نیز خانواده ها در آن سکونت دارند و ۵۲۰ واحد نیز در دست ساخت و ساز است.

وی ادامه داد: تسهیلات ساخت مسکن روستایی ۲۰ میلیون ویژه مناطق مرزی شامل بخش داشلی برون و ۱۸ میلیونی ویژه مناطق غیر مرزی است. این تسهیلات با کارمزد پنج درصد و دوره بازپرداخت ۱۵ ساله است.

رضایی به فعالیت ۲۰ دفتر نقشه کشی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۵۰ مهندس ناظر نیز بر روند ساخت و ساز منازل مسکونی در روستاهای شهرستان نظارت می کنند.

وی با اشاره به ساخت مسکن شهری هم بیان کرد: در این سال ها ۳۵۲ واحد مسکن شهری ساخته و تحویل متقاضیان شده است و امسال نیز ۶۰ واحد مسکونی در دست ساخت قرار دارد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول تحت پوشش بهزیستی اظهار کرد: تاکنون اداره بهزیستی ۱۰ خانوار را به بنیاد مسکن شهرستان معرفی کرده که تسهیلات احداث مسکن به آنان پرداخت شده و در حال ساخت است، با این حال هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به خانواده هایی که این شرایط را دارند وجود ندارد اما معرفی آنان باید از سوی بهزیستی انجام شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار