مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

۱۰ هزار کودک گلستانی از تحصیل بازماندند

تاریخ انتشار: جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۷ ب.ظ
۱۰ هزار کودک گلستانی از تحصیل بازماندند مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز ترک تحصیل کرده در استان گلستان شناسایی شده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، محمدرضا وطنی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: از سال ۷۲ قانون شوراهای آموزش و پرورش تصویب و تائید شد و براساس این قانون شهرداری‌ها مکلف شدند از سهم درآمد مشخص شده در قانون نامبرده شده پنج درصد سهم آموزش و پرورش را پرداخت کنند که برای تجهیزات و فضاهای آموزشی و پرورشی هرینه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه سهم پنج درصد آموزش و پرورش صرف تعلیم و تربیت فرزندان ایران می‌شود از فرمانداران می‌خواهیم براساس مصوبه آموزش و پرورش استان، هر ماه براساس جدول تهیه شده گزارش از شهرداری‌ها، این مبلغ اخذ و نسبت به پرداخت آن توسط شهرداری‌ها اقدام کنند.

وطنی گفت: براساس منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با ورود و پیگیری همه دستگاه‌های دولتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، استان گلستان نسبت به شاخص‎های تعیین شده وضعیت مطلوبی دارد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گلستان افزود: حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل و ترک ‌تحصیل در استان وجود دارد که یکی از دلایل اصلی بی سوادی آن‌ها بدسرپرستی و وضعیت اقتصادی خانواده‌های آنان است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان گلستان برای بازگرداندن آنان به مدارس، تلاش‌های بسیاری انجام داده اما برای تحقق نتیجه مطلوب نیاز به کمک دستگاه‌های دولتی و اجرای دقیق قانون توسط دستگاه‎ها است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گلستان افزود: انعقاد تفاهم‎نامه‏‌هایی با دستگاه‌های مانند کمیته امداد، بهزیستی، بهداشت و غیره صورت گرفته و با ائمه جمعه شهرستان‌ها و ائمه جماعات محلات، بخشداران و دهیاران صحبت شد تا از ظرفیت موجود برای بازگرداندن بچه‎ها به مدارس بهره برد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار