سرپرست راه و شهرسازی گلستان:

عمليات اجرايی چهار بانده كردن محور آق قلا به اينچه برون آغاز شد

تاریخ انتشار: جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۸ ب.ظ
عمليات اجرايی چهار بانده كردن محور آق قلا به اينچه برون آغاز شد سرپرست اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان از آغاز عمليات اجرايي تعريض و چهار بانده كردن محور آق قلا-اينچه برون بر طول ۱۰ كيلومتر از اعتبارات ماده ۳۶(استاني) خبر داد.
به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایسنا ،  مهندس حسين محبوبي در ديدار با نبي الله هزار جريبي نماينده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شوراي اسلامي و ضمير فرماندار شهرستان آق قلا اظهار کرد: فاز اول پروژه چهار بانده كردن محور آق قلا-اينچه برون حد فاصل آق قلا سه راهي انبار الوم آغاز شده و پيمانكار مربوط در حال تجهيز كارگاه است.

وي طول محور را ۱۰ كيلومتر و اعتبار در نظر گرفته شده اين پروژه  جهت زيرسازي و اجراي ابنيه فني آن را ۱۱ ميليارد تومان عنوان کرد.

سرپرست اداره كل راه و شهرسازي گلستان بیان کرد: وجود پايانه مرزي اينچه برون و راه آهن سراسري كشور و اتصال به كشورهاي آسياي ميانه و برنامه ريزي استان براي ايجاد بندر خشک از عمده دلايل تعريض اين محور است.

محبوبی افزود: افزايش ضريب ايمني و كاهش تصادفات، دسترسي آسان به مرز و ارتقاء رونق اقتصادي اين بخش ازديگر اهداف اجرايي اين پروژه است.

محبوبي اضافه کرد: به دليل اهميت موضوع، اجراي پروژه تعريض و احداث جاده اصلي عريض گنبد کاووس به اينچه برون از طريق محور نفت نيز در برنامه اين اداره كل است که از محل تبصره ۳۶ و در قالب پروژه فوق تحت عنوان بهسازي محور آق قلا – اينچه برون – گنبدکاووس هم آغاز شده است .

سرپرست اداره كل راه و شهرسازي گلستان خاطرنشان کرد: تاكنون اقدامات خوبي در محورهاي حوزه شهرستان انجام شده كه مي توان به اجراي روكش آسفالت در راههاي اصلي و روستايي اين شهرستان در سالهاي ۹۴ و ۹۵ اشاره كرد.

تامين زمين جهت احداث دانشگاه آزاد اسلامي واحد آق قلا و تسريع در عمليات اجرايي تقاطع آق قلا- اينچه برون و بندر تركمن از ديگر موضوعاتي بود كه در اين نشست به آن پرداخته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار