به علت خشک شدن چاه‌ها

آب شرب در ۳ روستای شهرستان گنبدکاووس قطع شد

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۴ ب.ظ
آب شرب در ۳ روستای شهرستان گنبدکاووس قطع شد آب شرب مردم ۳ روستای شهرستان گنبدکاووس به علت برداشت بی رویه و خشک شدن چاه‌های آب زیرزمینی در روزهای اخیر قطع شده و مردم را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، مردم ۳ روستای سلمان فارسی یک و دو و روستای ساری‌بخش در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر گنبدکاووس در چند روز اخیر با مشکل قطعی آب و کمبود آب شرب مواجه هستند.

مردم این روستاها می‌گویند هرساله در فصل‌های بهار و تابستان با مشکل قطعی آب مواجه هستند و پیگیری‌های آنها موثر نبوده است.

سید مهدی حسینی مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووس درباره مشکلات آب شرب چند روستای این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه در چند سال اخیر گرمای زیاد و مصرف بی رویه برداشت از آب چاه‌ها سبب کمبود آب شرب شده است.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس افزود: در حال حاضر مشکل کمبود آب روستاهای سلمان فارسی یک و دو و ساری‌بخش از توابع شهرستان گنبدکاووس به علت خشک شدن آب چاه‌ها است.

وی تصریح کرد: متاسفانه اهالی امتداد این روستاها با انشعاب لوله فرعی بیش از حد مصرف آب داشتند و تشدید گرما سبب خشک و تبخیر شدن آب چاه‌ها شده است.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: از طرف دیگر کمبود اعتبارات نیز سبب شده تا نتوانیم پروژه عملیاتی داشته باشیم با اینحال و با وجود کمبود اعتبارات، مقدمات حفر چاه برای برطرف شدن نیاز این روستاها فراهم شده است.

حسینی تاکید کرد: پیمانکار آماده شده و قرار است حفر چاه به صورت دیون انجام شود تا با تخصیص اعتبار، دیون وی پرداخت شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: تا ظرف یک ماه و نیم دیگر این چاه به بهره‌برداری خواهد رسید و در حال حاضر با تانکر در این روستاها تامین آب خواهد شد.

حسینی گفت: این روستاها آب شرب دارند اما فشار آب کم است و نیاز است تا اهالی این روستاها در مصرف آب شرب به جز آشامیدن جدا خودداری کنند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در کشور و بالطبع استان و شهرستان، فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه و به اندازه آب از ضروریات است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار