امامان جمعه اهل سنت گنبدکاووس حوادث تروریستی تهران را محکوم کردند

چاپ

به گزارش گنبدی ها و به نقل از خبرگزاری موج ، آخوند عبدالباسط نوری‌زاد ضمن تسلیت برای حوادث تروریستی تهران و محکوم کردن این حوادث اظهار داشت: از حادثه تروریستی که در تهران رخ داد بسیار متاثر شدیم و این حرکت تروریست‌ها را به شدت محکوم می‌کنیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس افزود: دشمنان حادثه ناجوانمردانه راه انداختند که در آن منجر به قتل عام عده‌ای از مسلمانان روزه‌دار کشور ما شدند و به قول فرمایشات مقام معظم رهبری این اتفاقات برای کشور ما کوچک و بی‌اهمیت است ولی با این حال ما آن را محکوم می‌کنیم.

آخوند نوری‌زاد یادآور شد: قطعا پشت این حادثه کشورهایی دست دارند که می‌خواهند کشور ما را به چالش و ناامنی بکشانند و مسئولان حفاظتی و امنیتی ما آنقدر آگاه و بصیرت دارند که به هنگام تروریست‌ها را رصد کرده و آنها را از بین ببرند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس گفت: امید داریم با تلاش نیروهای حفاظتی و امنیتی دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

آخوند جاور: عاملان این حوادث تروریستی باید قصاص شوند

آخوند جاور امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: این عمل فجیعانه در حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام(ره) را که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از برادران مسلمان کشورمان شد را شدیدا محکوم می‌کنیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس افزود: ما در فقه اهل سنت داریم که هر فردی قتلی را انجام دهد باید قصاص شود.

وی تصریح کرد: کشتن ناجوانمردانه برادر روزه‌دار ما در ماه مبارک, حق این افراد مظلوم نبود و باید بانیان آن قصاص شوند و ضمن محکوم کردن این حادثه از مسئولان می‌خواهیم که افراد مقصر اصلی را شناسایی و آنان را محکوم و قصاص کنند.