ایجاد بازارچه صنایع دستی گنبدکاووس با ۲۰میلیارد ریال سرمایه گذاری

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۱ ب.ظ
ایجاد بازارچه صنایع دستی گنبدکاووس با ۲۰میلیارد ریال سرمایه گذاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان گنبدکاووس در شرق استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال همزمان با بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، ابراهیم کریمی اعلام کرد که این بازارچه دائمی توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و با اشتغالزایی ۳۱ نفر افتتاح می شود.
وی اظهارداشت: این بازارچه در مساحت ۷۰۰ مترمربع با ۲۶۶ غرفه در رشته های بومی وغیربومی در اختیار هنرمندان متقاضی قرار می گیرد و طبق تفاهم نامه با بخش خصوصی غرفه های آن تا یک سال برای متقاضیان رایگان خواهد بود.
به گفته وی؛ با راه اندازی چنین بازارچه هایی تنها صاحبان غرفه ها ذینفع نیستند، بلکه هنرمندانی که بازارچه را تغذیه می کنند نیز نفع خواهند برد.
وی؛ راه اندازی این گونه بازارچه ها را در راستای توسعه اشتغال و حمایت ازتولید دانست وابراز امیدواری کرد که با رشد بخش بازرگانی، مشکلات تولید هنرمندان صنایع دستی و بازار آن حل وبه اشتغالزایی کمک شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع بوده وفرش دستبافت ترکمن از مهمترین صنایع دستی این منطقه است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار