مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس مطرح کرد

درخشش دانش‌آموزان گنبدی در مسابقات جهانی ریاضیات

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۱ ب.ظ
درخشش دانش‌آموزان گنبدی در مسابقات جهانی ریاضیات معاون مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: یک‌هزار و ۱۱۷ نفر دانش آموز شهرستان گنبدکاووس در مسابقات جهانی ریاضیات شرکت کردند که ۲۹۹ دانش‌آموز موفق به کسب دیپلم افتخار شدند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، فرج الله رزاقی با اشاره به درخشش دانش آموزان این شهرستان اظهار داشت: تعداد ۲۹۹ نفر از دانش آموزان گنبد، موفق به کسب دیپلم افتخار در مسابقات جهانی ریاضیات کانگورو شدند.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس افزود: این دانش‌آموزان دیپلم افتخار انجمن ریاضیدانان بدون مرز فرانسه را کسب کردند.

وی تصریح کرد: این مسابقات همزمان با سراسر کشور در ۳۱ فروردین ماه در گنبدکاووس برگزار شد و در جهان بیش از ۷ میلیون نفر از ۷۰ کشور دنیا و در جمهوری اسلامی ایران، نزدیک به ۱۰۰ هزار دانش آموز، در استان گلستان یک‌هزار و ۷۹۰ نفر و در گنبدکاووس یک‌هزار و ۱۱۷ نفر دانش آموز شرکت کردند.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: بیش از ۱۰۰ آموزشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی در این مسابقه شرکت کردند.

وی تاکید کرد: دیپلم افتخار ۳۰ درصد برتر به دانش آموزانی تعلق گرفته که جزء ۳۰ درصد برتر استان در پایه خود باشند به شرطی که نمره آنها از نمره میانگین کشوری در پایه خود بالاتر باشد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: مسابقات ریاضیات کانگورو یکی از بزرگترین برنامه‌های ترویج ریاضیات در دنیا است که با هدف ارتقاء درک ریاضی دانش آموزان و رشد و توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت‌های هوشمندانه ریاضی برگزار می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار