با حضور معاون وزیر در گنبدکاووس مطرح شد:

خبرهای خوش برای آموزشیاران نهضت سواد آموزی / موانع ریشه کنی بیسوادی در گلستان

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۰ ب.ظ
خبرهای خوش برای آموزشیاران نهضت سواد آموزی / موانع ریشه کنی بیسوادی در گلستان رئیس نهضت سواد آموزی کشورگفت: آموزشیارانی که طی سال های ۷۹ تا ۹۱ با نهضت سوادآموزی همکاری داشتند درصورت کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش، در اولویت استخدام قرار دارند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از کلاس بیست ، “علی باقرزاده” در جلسه نهضت سوادآموزی بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس برگزارشد، اظهار کرد: تلاش مضاعف و بکارگیری همه ظرفیت‌ها بویژه ظرفیت علما و روحانیون و طلاب مدارس دینی در امر آموزش بیسوادان ضروری است.

وی افزود: دولت علاوه بر در اختیار گذاشتن کتاب و لوازم التحریر رایگان، به ازای آموزش هر بیسواد مبلغ پنج میلیون ریال به آموزش دهنده و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به سوادآموز درصورت قبولی پرداخت می‌کند.

رئیس نهضت سواد آموزی کشور تصریح کرد: امروز تنها راه ریشه کنی بیسوادی استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی است که با شیوه‌های مختلف آموزشی بتوانند به افراد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال سواد خواندن و نوشتن یاد دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش به مساله جذب آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز اشاره کرد و گفت: هر گونه جذب و استخدام آموزشیاران نیازمند تصویب قانون توسط مجلس شورای اسلامی است اما آندسته از آموزشیارانی که طی سال های ۷۹ تا ۹۱ با نهضت سوادآموزی همکاری داشتند درصورت کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش، در اولویت استخدام قرار دارند.

۶۸ هزارو ۸۰۰ نفر بیسواد در گلستان وجود دارد

“ستار بردی فجوری” در ادامه اذعان کرد: همکاری و تعامل بیشتر مدیران، دهیاران، شوراها و خانواده ها برای ریشه کنی بیسوادی دراین استان بسیار ضروری و راهگشاست.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش گلستان افزود: آمار بیسوادی گلستان براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ درگروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال حدود ۱۰۳ هزار نفر بود که با تلاش‌های انجام شده در امر سوادآموزی، اکنون این آمار به ۶۸ هزارو ۸۰۰ نفر رسیده است.

وی بدون اشاره به نرم کشوری، اضافه کرد: هم اکنون استان گلستان در امر سوادآموزی از میانگین نرم کشوری بالاتر است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: در بین شهرستان‌های استان گلستان، فعالیت‌های نهضت سوادآموزی در گنبدکاووس بسیار خوب بوده است.

بردی فجوری در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در حوزه سواد آموزی این شهرستان، گفت: امسال تلاش می‌شود با برطرف کردن نقاط ضعف و با بسیج همه امکانات و نیروها تعداد بیشتری از بیسوادان بویژه درمناطق مرزی و روستایی جذب کلاس‌های سواد آموزی شوند.

کمبود وسیله نقلیه مانع اعزام آموزشیاران به مناطق دور افتاده

فرج الله رزاقی، کمبود وسیله نقلیه را از مشکلات حوزه سواد‌آموزی دانست و افزود: بعد مسافت بین روستاها و کمبود وسیله نقلیه سبب شده تا آموزشیاران و معلمان کمتر به روستاهای دور افتاده برای آموزش اعزام شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار