مساجد گنبدکاووس آماده استقبال از ماه رمضان می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳ ب.ظ
مساجد گنبدکاووس آماده استقبال از ماه رمضان می شود رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس از غبار روبی تمامی مساجد شهرستان برای استقبال از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: غبارروبی این اماکن مقدس در دهه آخر ماه شعبان انجام می شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین علی فتحی روز دوشنبه درجلسه هماهنگی دهه بهداشت و نکوداشت مساجد، اظهار داشت: هر ساله در دهه آخر ماه شعبان مراسم غبارروبی و بهداشت مساجد با همکاری امامان جماعت، هیات امنا و پایگاه بسیج و نیز برخی ادارات و نهادها انجام می گیرد.
وی، سمپاشی و نظافت مسجد و آشپزخانه آن، شستشوی فرش ها، غبارروبی کتابخانه، نصب کپسول آتش نشانی و صدور کارت سلامت برای آشپرها را از جمله اقدامات در دهه بهداشت و نکوداشت مساجد ذکر کرد و خواستار همکاری ادارات و نهادها با هیات امنای مساجد دراین خصوص شد.
حجت الاسلام فتحی، اضافه کرد: اوقاف و امور خیریه، مرکز بهداشت، شهرداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتاق اصناف و بخشداری ها از جمله ادارات همکار در طرح غبارروبی مساجد هستند ضمن اینکه انتظامی نیز تامین امنیت مساجد درماه مبارک رمضان و بویژه در شب های قدر را برعهده دارد.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۰۵ باب مسجد ویژه اهل تشیع و ۳۹۲۲ مسجد ویژه اهل سنت در مناطق شهری و روستایی شهرستان گنبدکاووس فعال است و مراسم غبار روبی آنها انجام می شود.
گنبدکاووس با ۳۵۰۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است، حدود نیمی از جمعیت آن را اهل سنت بویژه ترکمن ها تشکیل می دهند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار