رئیس جهاد کشاورزی گنبدکاووس:

۲۴۰ هزار تن گندم در شهرستان گنبدکاووس خریداری می‌شود

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۵ ب.ظ
۲۴۰ هزار تن گندم در شهرستان گنبدکاووس خریداری می‌شود رئیس جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی گندم خسارت دیده و پیش بینی می‌کنیم امسال بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ هزار تن تولید داشته که ۲۴۰ هزار تن آن خریداری شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، غلامعلی نورا ظهر امروز در جلسه شورای زکات شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: امسال سال زراعی خوبی نسبت به سال گذشته نیست و در بحث تولید گندم نسبت به سال گذشته ۸۰ هزار تن کاهش گندم داریم.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس افزود: بخشی عظیمی از گندم ۱۰۰ درصد از بین رفته و در بخش داشلی‌برون گندمی برای برداشت وجود ندارد و تنها اراضی آبی قابل برداشت است.

وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی گندم خسارت دیده و پیش بینی می‌کنیم امسال بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ هزار تن تولید داشته که ۲۴۰ هزار تن آن خریداری شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بین ۲۰ تا ۲۳ هزار تن تولید جو داشته باشیم و با توجه به اینکه بیشتر کشاورزانی که جو می‌کارند دامدار و برای مصرف دام خود است و میزان خرید جو فعلا مشخص نیست.

نورا تاکید کرد: در سال ۹۲، به میزان ۲۹۲ هزارتن خرید گندم، سال ۹۳ میزان ۱۲۶ هزار تن، سال ۹۴ میزان ۱۹۵ هزار تن و سال ۹۵ که بهترین سال تولید گندم بود ۳۲۵ هزار تن گندم خریداری شد.

امام جمعه اهل سنت شهر مرزی اینچه‌برون هم در این جلسه اظهار داشت: مرجع تمام عبادات، نماز و زکات است و زکات حق خدا و حق عبادت بنده خدا است.

آخوند مدد هوشمند افزود: زکات یکی از ارکان اسلامی است و ما باید به آنچه خداوند دستور داده عمل کنیم.

وی تصریح کرد: همه ما مسلمانیم و اهل دین میباشیم و باید به آن عمل کنیم، زکات شکر نعمت و مال است و هر چه این شکر بیشتر شود، نعمت افروده خواهد شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار