پرداخت دیه به تمام جان باختگان معدن آزادشهر

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۰ ب.ظ
پرداخت دیه به تمام جان باختگان معدن آزادشهر اولیای دم تمام کارگران جان باخته در حادثه انفجار معدن دیه کامل عزیزان خود را تا سقف ۲۱۰ میلیون تومان پس از صدور گواهی انحصار وراثت دریافت می کنند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید مازندرانی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت:شرکت زغال سنگ آزادشهر بیمه مسوولیت مدنی دارد لذا کارگران معدن تا سقف ۴۰ نفر تحت پوشش بیمه حوادث نزد شرکت آسیا هستند که در پی تماس تلفنی وزیر کار از محل معدن با مدیرعامل بیمه آسیا مقرر شد در کوتاه ترین زمان ممکن دیه این عزیزان پرداخت شود.

وی اضافه کرد: کارگران معدن آزادشهر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هم بوده اند و هر چند پیمانکار بدهی هایی در این رابطه دارد اما با توجه به دستور صریح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت حقوق و مستمری بازماندگان آنها بر اساس ضریب مشاغل سخت و زیان آور تمام و کمال پرداخت می شود.
وی بیان داشت: شرکت زغال سنگ آزادشهر خصوصی است اما دستگاههای دولتی خود را متعهد می دانند برای کاهش رنج و آلام بازماندگان کارگران اقدام کنند هرچند همانطور که رییس جمهور محترم اشاره داشتند؛ جان افراد با هیچ چیز قابل جبران نیست.
وی اضافه کرد: بر این اساس رویکرد وزارت کار این است که ضمن کمک به سوابق بیمه ای کارگران جان باخته؛ سایر کارگران را که در پی تعطیلی معدن بیکار شده اند از حقوق بیمه بیکاری برخوردار کند.
وی یادآور شد: علاوه بر پرداخت حقوق و مستمری خانواده کارگران جان باخته و پرداخت دیه کامل آنها؛ کمک هایی دیگری نیز به بازماندگان خواهد شد که در مرحله اول و با دستور وزیر کار به خانواده های جان باختگان ۱۵ میلیون تومان بابت هزینه های کفن و دفن پرداخت می شود که تاکنون چند مورد انجام شده است.
وی ابراز داشت: همچنین در اجرای دستور رییس جمهور دیگر مشکلات خانواده های کارگران جان باخته نظیر کارگرانی که خانه نداشته اند از سوی وزارت راه و شهرسازی مورد رسیدگی قرار گرفته و حل مشکل خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان داشت: هم اکنون تیم تخصصی مرکب از کارشناسان خبره دستگاههای ذیربط مشغول بررسی علل حادثه انفجار معدن آزادشهر هستند که پس از اتمام کار و نهایی شدن جزئیات علت حادثه؛ موضوع به قوه قضائیه برای رسیدگی ارسال خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری گلستان گفت: مدیرعامل بیمه آسیا در نامه ای به استاندار گلستان رسما آمادگی این شرکت را برای پرداخت دیه به جان باختگان حادثه معدن آزادشهر اعلام کرد.
علی یازرلو با تسلیت مجدد به بازماندگان این حادثه غم بار گفت: جان عزیز کارگران قابل جبران نیست و مسوولان دولتی با شریک بودن در غم بازماندگان تلاش می کنند رنج و آلام آنان را کاهش دهند.
حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر در مجموع ۳۵ کشته و افزون بر ۷۳ مصدوم برجای گذاشته است.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار