رئیس نوسازی مدارس:

طرح های مسکن مهر ۲۵هزار کلاس درس کمبود دارد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۷ ب.ظ
طرح های مسکن مهر ۲۵هزار کلاس درس کمبود دارد معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از کمبود ۵۲ هزار کلاس درس در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۵ هزار کلاس در طرح های مسکن مهر لازم بوده که هنگام ساخت به آن توجه نشده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، محمدتقی نظرپور روز دوشنبه در حاشیه مراسم تکریم و بزرگداشت مقام معلم درشهرستان گنبدکاووس و درجمع خبرنگاران، اظهار داشت: با ساخت کلاس های درس مورد نیاز، فضاهای آموزشی کشور به سطح مطلوب می رسد.
وی گفت: با اهتمام دولت، مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، حدود هفت هزار کلاس در طرح های مسکن مهر تا اول مهر امسال به بهره برداری می رسد.
نظرپور اضافه کرد: علاوه بر کمبود کلاس های آموزشی، در شرایط کنونی ۲۷۰۰ کلاس درس غیرمقاوم در سراسر کشور داریم که تبدیل این تعداد به کلاس درس ایمن و مناسب، به پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی تصریح کرد: با مساعدت دولت و کمک های نیکوکاران در نظر داریم، کلاس های غیر مقاوم را طی دو سال آینده تبدیل به کلاس های مناسب نماییم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین بااشاره به کمک های خیرین در امر مدرسه سازی گفت: از ابتدای فعالیت این تشکل درسال ۸۲ تا ۹۵ در مجموع ۱۰۸ هزار کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در کشور ساخته شده است.
نظرپور گفت: از مجموع کلاس های ساخته شده توسط خیرین ۲۵ هزار کلاس درس در دولت یازدهم یعنی فاصله زمانی سال ۹۲۲ تا ۹۵ بوده است.
وی بااشاره به برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز، افزود: دراین جشنواره نیکوکاران کشور مبلغ ۷۰۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت فضاهای آموزشی تعهد کردند که تاکنون ۳۰ هزار میلیارد ریال آن معادل ۴۰ درصد تحقق یافته است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان، فرماندار ویژه، امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش و جمع زیادی از معلمان مدارس گنبدکاووس حضور داشتند، از ۴۶ معلم نمونه این شهرستان با اهدای هدایایی تجلیل شد.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان ۶۶ هزار دانش آموز و ۳۵۰۰ فرهنگی شاغل دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار