پیام استاندار گلستان به مناسبت فرارسیدن روز معلم

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ ب.ظ
پیام استاندار گلستان به مناسبت فرارسیدن روز معلم استاندار گلستان در پیامی روز معلم را به معلمان، مربیان و تمامی کسانی که در عرصه آموزش و پرورش گام برمی دارند تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در سایه تعالیم معلمان، شاهد جامعه ای فرهیخته و دانش محور باشیم.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایسنا ، متن کامل پیام دکتر حسن صادقلو به شرح زیر است:

“مقام برخی مشاغل در جامعه فراتر از جایگاه شغلی و در آمدی است و چه بسا نگاه مادی به آنها دور از شان و منزلت شان محسوب می گردد.

آموزه های اسلامی همواره معلمی را شغل انبیا دانسته و در کلام مولای متقیان حضرت علی (ع)اهمیت تعلیم و آموزش تا بدان جاست که ایشان می فرمایند: « من علّمني حرفاً، فقد صيّرني عبداً».

اهمیت جایگاه علم آموزی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بگونه ای است که بنیان گذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) فرمود: «تعلیم و تعلّم عبادت است » و بر اساس جایگاه رفیع معلم، روز شهادت معلم شهید و فقید، استاد مرتضی مطهری به عنوان «روز معلم»نامگذاری شد.

جامعه معلمان همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی همراه و همپای مردم بوده اند و تلاش کرده اند با آموزش های انسان ساز، مسیر توسعه و رشد کشور را هموار سازند.

آموزگاران استان گلستان توانسته اند در طول سالیان گذشته اقدامات بزرگی را پایه گذاری کنند و انسان هایی پرسش گر و ارتقاء طلب را تربیت نمایند.

اینجانب ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، روز معلم را به تمامی تلاش گران عرصه تعلیم، آموزش و پرورش استان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در سایه تعالیم معلمان، شاهد جامعه ای فرهیخته و دانش محور باشیم.”

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار