مدیرکل آب و فاضلاب روستائی گلستان:

مجتمع آبرسانی فجر آب شرب ۸۵ روستای گنبدکاووس را تامین می‌کند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۸ ب.ظ
مجتمع آبرسانی فجر آب شرب ۸۵ روستای گنبدکاووس را تامین می‌کند مدیرکل آب و فاضلاب روستائی استان گلستان گفت: مجتمع آبرسانی فجر که ۲ فاز آن تا تابستان امسال افتتاح می‌شود، آب شرب ۸۵ روستای شهرستان گنبدکاووس را تامین می‌کند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، مهدی شکیبافر ظهر امروز در بازدید استاندار گلستان از سایت ۱۰ هزار مترمکعبی (فجر یک) اظهار داشت: این مجتمع در حال ساخت است و برای تامین آب قرار است  هشت حلقه چاه حفر شود.

مدیرکل آب و فاضلاب روستائی استان گلستان افزود: مجتمع آبرسانی فجر شامل ۶ پروژه است که امید داریم تا ابتدای تابستان فجر یک و دو را به پایان برسانیم.

وی تصریح کرد: در پروژه فجر یک، آب ۱۶ روستا و در فجر ۲، شش روستا تامین می‌شود و در مجموع این پروژه آبرسانی ۸۵ روستا از ۱۵۸ روستا شهرستان گنبدکاووس، را در برمی‌گیرد.

مدیرکل آب و فاضلاب روستائی استان گلستان اظهار کرد: همه مجموعه ۵۴ مجتمع آبرسانی استان با هدف آبرسانی از جنوبی‌ترین نقطه به شماای ترین نقطه احداث شده و برای تامین آب روستاهای شمال از طرح فجر یک تا کرند و هوتن باید مسیر ۲۴۰ کیلومتری طی شود و نیاز به ۲۸۰ میلیارد تومان دارد.

شکیبافر اظهار داشت: برای تسریع در روند کار از تامین آب محلی یا لوکال استفاده خواهیم کرد و با سپرده آن به سرمایه‌گذار ۱۵ سال جمعیت این محدوده تامین آب می‌شوند.

مدیرکل آب و فاضلاب روستائی استان گلستان افزود: پیمانکار این پروژه فردا مشخص خواهد شد و با بهره برداری آن ۳۰ لیتر در ثانیه انتقال آب می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار