مدیرعامل راه‌آهن شمال شرق ۲:

خط عریض ریلی تا خرداد ماه در مرز اینچه‌برون احداث می‌شود

تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۷ ب.ظ
خط عریض ریلی تا خرداد ماه در مرز اینچه‌برون احداث می‌شود مدیرعامل راه آهن شمال شرق۲ گفت: خط تعریض ریلی در مرز اینچه برون با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان آغاز شد که تا خرداد ماه این طرح به پایان می‌رسد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، محمدرضا قربانی صبح امروز در مراسم احداث تعریض خط ریلی در مرز اینچه‌برون اظهار داشت: درحال حاضر این خط ریلی در مرز با ترکمنستان و کشورهای cis به خط نرمال ۱۴۳۵میلیمتر ارتباط داریم و درزمان صادارات کالا باید تعویض بوژی روی واگن انجام شود.

وی تصریح کرد: تجار و بازرگانان برای این تغییر باید ۱۸۰ فرانک سوئیس به کشور ترکمنستان پول پرداخت کنند که این در هزینه صادرات محصول تاثیر دارد و مبالغ را بالا می‌برد و برای صادرکنندگان ایران مقرون به صرفه نیست.

وی تاکید کرد: از امروز کلنگ احداث این طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان به زمین‌ زده شده و این طرح تا خرداد ماه به پایان می‌رسد و با اجرای این طرح دیگر نیازی به پرداخت این پول از طرف تجار گلستانی به کشور ترکمنستان نیست.

مدیرعامل راه آهن شمال شرق اظهار کرد: در موقع صادرات هم واگن‌های امدادی درخواست می‌شود و این واگن‌ها وارد کشور می‌شوند و پس از بارگیری از همین خط صادرات انجام می‌شود.

قربانی افزود: در کنار خط عریض امروز سکوی تخلیه و بارگیری هم انجام شد که با اجرای این ۲ طرح بیش از ۳۲۰۰ متر خط عریض و خطوط بارگیری ایجاد می‌شود که می‌تواند واگن‌های یخچال‌دار وارد کشور شود و مشکل صادرات محصولات کشاورزی هم حل شود.

مدیرعامل راه‌آهن شمال شرق ۲ تاکید کرد: چون ما مشکل خط عریض داشتیم نمی‌توانستیم واگن‌های یخچال‌دار وارد کشور کنیم که این سبب می‌شود بخش بزرگی از بازارهای صادرات را از دست بدهیم اما با اجرای این طرح این راه برای صادرات محصولات کشاورزی استان فراهم می‌شود.

قربانی تاکید کرد: این خط ریلی و مشوق‌های ۵۰ درصدی که دولت برای صادرات تجار و بازرگانان گلستانی در نظر گرفته، می‌تواند سبب رونق اقتصادی منطقه شود.

مدیرعامل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: پارسال بیش از ۲۴۱ هزار تن کالا از این خط ریلی جابه‌جا شد که با اجرای این طرح این میزان صادرات به صددرصد خواهد رسید.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار