بارش ۲ تا ۳۴ میلی متری باران درمنطقه گنبدکاووس در هفته جاری

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۲ ب.ظ
بارش ۲ تا ۳۴ میلی متری باران درمنطقه گنبدکاووس در هفته جاری رئیس اداره هواشناسی گنبدکاووس از ثبت ۲ تا ۳۴ میلی متری بارش باران از اوایل هفته جاری تا روز گذشته (سه شنبه) در این منطقه خبر داد و گفت: بیشترین بارش در رامیان با ۳۴ میلی متر و کمترین بارش در تیل آباد آزادشهر با ۲ میلی متر ثبت شده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، منصور فرشاد اظهار داشت: بارش هایی که از روز شنبه بتدریج در منطقه گنبدکاووس آغاز و تا روز گذشته ادامه داشت، در ایستگاه های مختلف ثبت شد.
وی گفت: براین اساس مقدار بارندگی در شهر گنبدکاووس ۲۰ میلی متر و در سه ایستگاه دیگر این شهرستان یعنی دهستان آق آباد ۲۳،۷ میلی متر، روستای کاکا ۲۰،۵ میلی متر، روستای ایمرملا ساری ۱۵،۳ میلی متر بوده است.
فرشاد اضافه کرد: در هفته جاری میران بارش ثبت شده در شهر آزادشهر ۲۰،۵ میلی متر و ایستگاه خوش ییلاق نیز ۶ میلی متر بوده است ضمن اینکه درشهر رامیان نیز ۳۴ میلی متر بارندگی ثبت شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی، هوای بیشتر مناطق استان گلستان و نیز منطقه گنبدکاووس تا پایان هفته جاری صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.
به گزارش ایرنا، رئیس اداره هواشناسی گنبدکاووس چند روز پیش، میزان کل بارش در این شهرستان در سال آبی جاری را ۲۷۱،۵ میلی متر اعلام کرده بود که ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
با این حال به گفته کارشناسان جهادکشاورزی گنبدکاووس، بارش های چند روز گذشته در این منطقه قابل توجه بوده و نقش مهمی در فرایند رشد گیاه (مزارع گندم، جو و کلزا) دارد، ضمن اینکه این بارش ها خوشحالی کشاورزان را نیز به همراه داشته است.
گنبدکاووس که به گفته فرماندار ویژه این شهرستان و براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ افزون بر ۳۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، با شرایط آب و هوایی خشک و نیمه خشک در شرق گلستان واقع بوده و میانگین بارش سالانه این شهرستان از دیگر مناطق استان کمتر است.
گنبدکاووس با داشتن افزون بر ۱۷۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از شهرستان های مهم در تولیدات کشاورزی استان گلستان به شمار می رود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار