معاون استاندار گلستان:

انتخابات الکترونیکی در ۴ شهر استان گلستان برگزار می‎شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۵ ب.ظ
انتخابات الکترونیکی در ۴ شهر استان گلستان برگزار می‎شود معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان گفت: انتخابات الکترونیکی امسال در ۴ شهر استان گلستان برگزار می‎شود که در این راستا نیازمندی‎های خود را به تهران ارسال خواهیم کرد.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، علی‎اصغر طهماسبی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهار داشت: ۳ ماه به صورت رسمی ستاد انتخابات در استان گلستان استقرار پیدا کرده و در این مدت همه فرآیند انتخابات را آنالیز کردیم و به فرمانداران و معاونان فرمانداران و ستاد انتخابات شهرستان‎ها ارسال کردیم.

وی تصریح کرد: از ۱۹ فرآیند انتخابات، ۷ فرآیند را طی کردیم و از امروز که پایان روز شانزدهم باشد وارد فرآیند هشتم انتخابات می‎شویم که شامل تعیین صلاحیت‎های کاندیداهای شهر و روستا است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان ادامه داد:  به مدت ۷ روز این فرآیند پشت سر گذاشته خواهد شد و تاکنون نیز مشکل خاصی در استان گلستان در این خصوص نداشتیم.

وی بیان داشت: ۲ فرآیند برگزاری انتخابات سال جاری در اردیبهشت ماه امسال خواهیم داشت که فرآیند انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی هر یک شرایط خاص خود را دارد.

طهماسبی با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۲۵ صندوق اخذ رای در استان گلستان خواهیم داشت و هر شهر و روستا یک حوزه انتخاباتی به شمار می‎روند و این در حالی است که در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶ حوزه انتخاباتی در استان گلستان داشتیم.

وی تاکید کرد: ۷۶۹ روستای ما کمتر از یک‎هزار نفر جمعیت دارند که شورای آن ۳ نفر خواهد بود و ۱۶۹ روستای ما بیش از یک‌هزار نفر جمعیت دارند که شورای آنها ۵ نفر خواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان با بیان اینکه شورای اسلامی ما در شهر گرگان ۹ نفر خواهد بود، افزود: تعداد نفراتی که در این دوره به شوراها راه پیدا می‎کنند در کل کشور کاهش پیدا کرده و ۳ شهر  گنبدکاووس، علی‎آباد کتول و بندرترکمن شورای ۷ نفر خواهد داشت.

طهماسبی افزود: براساس آمار استان گلستان یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد و ۱۰۷ روستای استان گلستان کمتر از ۱۰۰ نفر جمعیت دارد که انتخابات شورا برگزار نخواهند شد.

وی اظهار داشت: با آموزشی که کاربران انتخابات ما دیده‎اند هیچ‌گونه نگرانی برای برگزاری انتخابات نخواهیم داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان گفت: ۸ هزار و ۴۸۲ نفر در شورای شهر و روستا در استان گلستان ثبت‎نام کردند.

طهماسبی افزود: نکته بسیار مهم در انتخابات شهر و روستا حاصل شده اخذ سوء پیشینه بوده است که اگر این سوء پیشینه نبود میزان ثبت‌نام که در کشور ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده بود بیشتر می‎شد.

وی تاکید کرد: همه ما در تامین امنیت شعب اخذ رای موظف هستیم و هیچ‌گونه خدشه محلی را نباید دست کم بگیریم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان به مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و افزود: هر جا دشمن هجمه‎ای وارد کرد و صفوف مختلف مردم را در راهپیمایی و انتخابات دید عقب‌نشینی کرده است.

طهماسبی با بیان اینکه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۵ پرشورتر از سال گذشته مشارکت داشتند، گفت: مشارکت حداکثری یعنی مشروعیت و اقتدار برای نظام است و باید مردم را پای صندوق‎های رای بیاوریم.

وی یادآور شد: همان‌گونه که قدرت استکبار جهانی فناوری است، قدرت جمهوری اسلامی ایران حضور مردمی است که برای ما امنیت به همراه می‎آورد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان با بیان اینکه داعش برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و امروز عربستان از این موضوع سردرگم است که چرا کوچک‎ترین انفجاری در نظام جمهوری اسلامی اتفاق نیفتاده است.

طهماسبی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران ۲۰ هزار شهید ترور  دارد، افزود: امروز این نظام گروه‎های تکفیری و تروریستی را در فرامنطقه‎ای دنبال می‎کند و باید امنیت سوریه و عراق را امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران بدانیم چرا که اگر آنجا با گروه‎های تکفیری مقابله نکنیم باید در داخل خاک جمهوری اسلامی با داعش رو به رو شویم.

وی بیان داشت: مشارکت حداکثری در انتخابات اعتماد به وجود می‎آورد و همه جریان‎های سیاسی باید در انتخابات شرکت کنند و مشارکت داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان اظهار داشت: کلید فتنه در انتخابات را جریان‎های معاند و ضد انقلاب‎ها می‎زنند و این مهم برای ما که انتخابات را برگزار می‎کنیم زنگ خطر است.

طهماسبی افزود: باید تلاش کنیم فتنه‎انگیزی‎ها، تهمت‎زنی‎ها چه در شورای اسلامی شهر و چه در ریاست جمهوری کم شود.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت همه مردم و سازمان‎های مردم‎نهاد بهره‎گرفته شود، گفت: دستاوردهای مهمی را نظام جمهوری اسلامی ایران بدست آورده و توانسته در حوزه سیاسی و ملی، کشور مقتدری باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان بیان داشت: قرار بود در پایان سال ۱۳۹۵ و قبل از برجام تنها ۲۰۰ هزار بشکه نفت را به فروش برسانیم اما امروز شاهد این هستیم که ۴ میلیون بشکه نفت را به فروش می‎رسانیم.

طهماسبی با بیان اینکه ۳۴ انتخابات را پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کردیم، گفت: این مهم دستاورد مهمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‎رود.

وی با بیان اینکه  تامین امنیت در کشور هزینه خاکستری دارد، افزود: دشمن برای ضربه‎زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‎کند و ساکت ننشسته است.

طهماسبی با بیان اینکه در ۴ شهر استان گلستان انتخابات الکترونیکی  برگزار می‎شود، گفت: شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، علی آباد کتول و بندر ترکمن  انتخابات الکترونیکی خواهند داشت و نیازمندی‎های خود در این خصوص به تهران ارسال خواهیم کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار