فرماندار ویژه گنبد کاووس:

میزان نامزدهای خانم برای شورا در گنبدکاووس ۵۸ درصد بیشتر شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ ب.ظ
میزان نامزدهای خانم برای شورا در گنبدکاووس ۵۸ درصد بیشتر شد فرماندار ویژه گنبد کاووس با بیان اینکه میزان نامزدهای خانم برای شورا در شهرستان ۵۸ درصد بیشتر شده است، گفت: نام‎نویسی نامزدهای شورای گنبدکاووس ۳۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، عبدالقدیر کریمی عصر امروز در نخستین نشست مشترک  هیئت‎های اجرایی و ستاد انتخابات شهرستان گنبدکاووس که در محل فرمانداری ویژه اظهار داشت: این نشست با هدف هماهنگی کلی در راستا وظایف و تکالیف حوزه سیاست اجرایی تشکیل شد و امید داریم  روزهای آینده  جلسه‎های  مستمر در حوزه وظایف اجرایی برگزار شود.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: طبق آخرین آمار ثبت نام شوراهای شهر و روستا حوزه شهرستان گنبدکاووس، یک‎هزار و ۳۴۵ نفر نامزد حضور در شوراهای شهر و روستا شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد یک‎هزار و ۲۸۰ نفر آقا و ۶۵ نفر خانم هستند که در شهر گنبدکاووس ۱۶۵ نفر حضور خود را در شورای شهر اعلام کردند که از این تعداد ۱۴۴ نفر آقا و ۲۱ نفر خانم هستند.

کریمی تصریح کرد: در شهر اینچه‎برون ۱۶ نفر نامزد شورای شهر شدند که همه آقا هستند و در روستاهای بخش مرکزی ۹۶۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۹۲۹ نفر آقا و ۳۶ نفر خانم هستند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: در روستاهای بخش داشلی‎برون ۱۹۹ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۹۱ نفر آقا و هشت نفر خانم هستند.

وی با اشاره به میزان ثبت نام نسبت به دوره قبل گفت: در مجموع ثبت نام میزان ثبت نام شواری شهر گنبد این دوره نسبت به دوره قبل ۳۳ درصد و در شهر اینچه‎برون نیز ۳۳ درصد افزایش داشته و همچنین در بخش مرکزی شش درصد کاهش و در بخش داشلی‎برون نیز چهار درصد نسبت به دوره گذشته در میزان ثبت‎نام کاهش داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: میزان حضور خانم‎ها در این دوره نسبت به دوره قبل ۵۸ درصد افزایش داشته است.

کریمی بیان داشت: از یک‎هزارو ۳۴۵ نفر ثبت نام شده، یک‎هزارو ۱۳۱ نفر زیر ۵۰ سال، ۲۱۴ نفر بالای ۵۰ سال است و مسن‎ترین کاندیدا با ۷۷ سال سن از روستای قره‎ماخر و جوان‎ترین با ۲۵ سال سن از روستای آقچه‎لی سفلی هستند.

وی اظهار کرد: در بازدید استاندار محترم, رئیس ستاد انتخابات استان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی از فرآیند ثبت‎نام و عملکرد هیات اجرایی و ستاد انتخابات شهرستان اعلام رضایت کردند که امیدواریم بتوانیم تا برگزاری انتخابات سالم و پرشور این فرآیند را ادامه دهیم.

فرماندار ویژه گنبد کاووس با اشاره به شروع  فرآیند ثبت نام ریاست جموری بیان کرد،  توافقنامه بین جناب آقایان طهماسبی، غلامی و تربتی نژاد صورت گرفته و قرار شد جلسات هیات اجرایی شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری به صورت مجزا برگزار شود.

کریمی با اشاره به بررسی سوابق داوطلبین خاطر نشان کرد: باید بررسی سوابق محرمانه انجام شود و افشاء هرگونه اطلاعات دریافت شده ممنوع و خلاف عرف، شرع و قانون است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار