در روز طبیعت با طبیعت مهربان باشیم

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۱ ب.ظ
در روز طبیعت با طبیعت مهربان باشیم ۱۳ فروردین روز طبیعت، اوج حضور مردم در تفرجگاه های جنگلی و مرتعی بوده و لازم است با اجتناب از لگد کردن گیاهان، شکستن شاخه درختان، روشن کردن آتش در زیر درختان، رها ساختن زباله و آسیب رساندن به طبیعت، مهمانان خوبی برای طبیعت زیبایی باشیم که از ما میزبانی می کند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، ۱۳ فروردین یک سنت دیرینه نزد ایرانیان است که به همراه خانواده، فامیل و دوستان به دامان طبیعت می روند و روز خود را بیرون از خانه سپری می کنند تا شاداب شوند و لازم است زمان حضور در دامان طبیعت حتما به توصیه های محیطبانان و جنگلبانان در خصوص حفظ عرصه های جنگلی و مرتعی بیشتر اهمیت داده و در رعایت آن کوشا باشیم.
در گلستان واقع در شمال کشور نیز علاوه بر ۸۶۲ هزار هکتار مرتع در شمال استان، ۴۵۲ هزار هکتار جنگل از گلوگاه در غرب تا گلیداغ در شرق گلستان به طول تقریبی ‎ ۲۶۰کیلومتر امتداد یافته که دارای تفرجگاه های جنگلی بسیار زیبا برای حضور مردم بویژه در روز طبیعت است.
پارک های جنگلی گلستان بیشتر در حاشیه جاده اصلی تهران – مشهد و در دسترس مردم قرار دارد؛ این عرصه ها در هر فصل سال چهره می آرایند و رنگی دگر می گیرند؛ جنگل های گلستان در بهار سرسبز و با طراوت بوده و عطر گل های وحشی آن سراسر مناطق جنگلی را فرا می گیرد و مردم را به طبیعت بکر می کشاند.
مسئول روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان از گردشگران نوروزی درخواست کرد که در روز طبیعت از ریختن زباله در فضای آزاد خودداری کرده و زباله ها را پس از خروج از منطقه حتما داخل کیسه زباله ریختن و به محل جمع آوری زباله انتقال دهند.
حسین دباغیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امسال توزیع کیسه زباله در محل های تفرجگاهی استان توسط شهرداری و دهیاری با هدف حفظ و حراست و پاکیزگی از طبیعت موجود در استان انجام می شود.
وی گفت: از مهمانان وگردشگران نوروزی نیز درخواست می شود از شکستن شاخه های درختان برای روشن کردن آتش خوداری کرده و در صورت روشن کردن آتش، قبل از ترک محل حتما از خاموش بودن آن اطمینان داشته باشند.

* گشت های حفاظت محیط زیست گلستان در روز طبیعت فعال هستند
مسئول روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان از فعال بودن گشت های حفاظت محیط زیست این اداره کل در سطح استان در روز انس با طبیعت خبر داد و افزود: اکنون گروه های اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان در مناطق گردشگری آماده خدمت زسانی ، راهنمایی مسافران و نظارت بر حفط محیط زیست هستند.
دباغیان بیان داشت: هم استانی ها در مواقع مشاهده تخلف زیست محیطی، موضوع را با شماره های ۱۵۴۰ یا ۰۱۷۳۲۵۴۵۴۶۳ اطلاع دهند تا ماموران حفاظت این اداره کل بموقع برای خدمت رسانی اقدامات لازم بعمل آورند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار