رئیس میراث فرهنگی گنبدکاووس:

بیش از ۵ هزار گردشگر از برج جهانی قابوس بازدید کردند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۰ ب.ظ
بیش از ۵ هزار گردشگر از برج جهانی قابوس بازدید کردند رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: در ۳ روز اخیر بیش از ۵ هزار و ۲۶۰ گردشگر داخلی و خارجی از بلدترین برج آجری جهان برج قابوس در شهرستان بازدید کردند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از تسنیم ، رضا پورمهدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شرق گلستان اظهار داشت: در روز دهم فروردین ۲ هزارو ۸۳ نفر، در روز یازدهم یک‌هزار و ۷۸۹ نفر و روز دوازدهم فروردین ماه یک‌هزار و ۳۹۲ نفر از برج قابوس دیدن کردند.

وی افزود: همچنین از ۲۸ اسفند سال گذشته تا روز دوازدهم فروردین سال جاری ۳ هزارو ۳۷۸ نفر از شهر باستانی جرجان بازدید کردند که ۲ نفر آنان گردشگر خارجی بودند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس تصریح کرد: در این ۳ روز ۷ هزار و ۷۱۵ نفر به چادرهای ورودی شهر برای راهنمایی شهرستان مراجعه کردند.

وی ادامه داد: بازار هفتگی گنبدکاووس و صنایع دستی این شهرستان مانند قالی‌بافی، گلیم بافی، پلاس، دوتارسازی، زیورآلات، سوزن‌دوزی، رنگرزی، نمدمالی و شیرینی های محلی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان گنبدکاووس است.

پورمهدی اظهار کرد: مجموعه سوارکاری گنبدکاووس از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در زمان برگزاری مسابقات سوارکاری بهاره و پاییزه از استقبال بی نظیر از استان گلستان و دیگر استانها برخوردار است.

وی اظهار داشت: این مجموعه دارای زمین کشاورزی، پارکینیگ، فضای سبز، پیست اسبدوانی، اصطبل زمستانه و تابستانه، جایگاه مسابقات و استخر شنا است.

رئیس اداره میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: امروز و در روز طبیعت، برج جهانی قابوس، تالاب‌ها، بقعه دانشمند، شهر تاریخی جرجان و همه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

پورمهدی اظهار کرد: همه امکانات رفاهی و خدماتی برای امروز در روز طبیعت در اماکن گردشگری این شهرستان مهیا است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار