بیش از ۱۵۰۰ گردشگر ترکمنستانی از مرز اینچه برون وارد کشور شدند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۳ ب.ظ
بیش از ۱۵۰۰ گردشگر ترکمنستانی از مرز اینچه برون وارد کشور شدند رئیس کمیته مرزی گردشگری ستاد خدمات سفر نوروزی گنبدکاووس از ورود ۱۵۴۷ گردشگر ترکمنستانی در ایام تعطیلات نوروز از طریق مرز اینچه برون این شهرستان به کشور خبر داد و گفت: ورود این تعداد گردشگر ترکمنستانی از ۲۹ اسفند تا هشتم فرودین امسال ثبت شده است. به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا […]

رئیس کمیته مرزی گردشگری ستاد خدمات سفر نوروزی گنبدکاووس از ورود ۱۵۴۷ گردشگر ترکمنستانی در ایام تعطیلات نوروز از طریق مرز اینچه برون این شهرستان به کشور خبر داد و گفت: ورود این تعداد گردشگر ترکمنستانی از ۲۹ اسفند تا هشتم فرودین امسال ثبت شده است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، سرهنگ علی احمدزاده  با بیان اینکه در این مدت تعداد ۱۵۹۰ تبعه ترکمنستان نیز از طریق این مرز، خاک کشور را ترک کرده اند، افزود: خروج ۱۷ ایرانی و ورود ۲۲ نفر از اتباع کشورمان از دیگر فعالیت های ثبت شده در بخش مسافری گمرک اینچه برون در شهرستان گنبدکاووس است.
وی افزود: در این مدت ورود ۱۷۳ دستگاه کامیون ترانزیت خارجی و ۱۳۶ دستگاه کامیون ترانزیت ایرانی و نیز خروج ۴۰۹ دستگاه کامیون ترانزیت خارجی و ۲۲۲ دستگاه کامیون ترانزیت ایرانی در گمرک اینچه برون ثبت شده است.
فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان با اشاره به جاذبه های گردشگری مناطق مرزی شهرستان گنبدکاووس و با تشریح تعداد بازدیدکنندگان از این جاذبه های گفت: از زمان آغاز تعطیلات نوروزی تا هشتم فروردین تعداد ۸۵۱۴ نفر از سه تالاب بین المللی آلاگل ، آلماگل و آجی گل به عنوان جاذبه های گردشگری طبیعی منطقه و تعداد ۲۱۳۰۰نفر نیز از جاذبه زیارتی بقعه دانشمند بازدید کرده اند.
وی تعداد بازدیدکنندگان از بازارچه مرزی اینچه برون در مدت مذکور را ۳۳۱۰۳ نفر ذکر کرد و گفت: در این مدت ورود ۱۸۸۱۵ دستگاه خودرو مسافران به مناطق مرزی گنبدکاووس ثبت و سرنشینان ۲۱۷۸ دستگاه راهنمایی شده اند.
سرهنگ احمدزاده به استقرار اکیپ پزشکی در سه راهی روستای تنگلی به سمت مرز اینچه برون و ارائه خدمات رایگان پزشکی اشاره کرد و گفت: ویزیت رایگان ۳۲۰ نفر، مشاوره پزشکی رایگان برای ۱۶۰ نفر، انجام تزریقات و پانسمان برای ۷۳ نفر و توزیع ۸۰۰ جلد بروشور آموزشی مسائل بهداشتی و پزشکی از جمله خدمات ارائه شده توسط تیم پزشکی مستقر در آن است.
بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس در جوار مرز ایران و ترکمنستان واقع است که ساکنان آن را ترکمن ها تشکیل می دهند و علاوه بر جاذبه های گردشگری فرهنگی قوم ترکمن همچون صنایع دستی، اغذیه محلی، لباس های سنتی و شیوه زندگی سنتی ترکمن ها، از جاذبه های طبیعی، مذهبی و اقتصادی همچون تالاب های بین المللی آلاگل، آلماگل و آجی گل، بقعه ملاعلی عطا دانشمند و بازارچه مرزی در جوار گمرگ اینچه برون برخوردار است.
فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان از کشف و ضبط ۶ دستگاه ماهواره و ۱۲۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک که بسته بندی و آماده فروش شده بود در روستای مرزی کرند نیز خبر داد و گفت: در این ارتباط دو نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.
هنگ مرزی اترک در استان گلستان مسئولیت حراست از مرزهای خاکی جمهوی اسلامی ایران با ترکمنستان به طول ۳۴۸ کیلومتر را در محدوده شهرستان های گمیشان، آق قلا، گنبدکاووس و مراوه تپه که بخش هایی از آن را رودخانه مرزی اترک تشکیل می دهد، بر عهده دارد و مرزبانی درجه یک محسوب می شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار