همزمان با عید نوروز

دهکده توریستی اقوام در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۵ ب.ظ
دهکده توریستی اقوام در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود همزمان با فرارسیدن نوروز سال ۱۳۹۶ دهکده توریستی و تفریحی اقوام در گنبدکاووس برای استفاده مسافران و گردشگران افتتاح می‌شود. به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، نوروز علاوه بر آنکه یک آئین سنتی و باستانی بوده و برخی منابع نیز از این آئین در زمان اسلام هم خبر می‌دهند، باید این […]

همزمان با فرارسیدن نوروز سال ۱۳۹۶ دهکده توریستی و تفریحی اقوام در گنبدکاووس برای استفاده مسافران و گردشگران افتتاح می‌شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، نوروز علاوه بر آنکه یک آئین سنتی و باستانی بوده و برخی منابع نیز از این آئین در زمان اسلام هم خبر می‌دهند، باید این ایام سراسر شادی و نشاط برای مردم ایران زمین و بسیاری از کشورهای دیگر را فرصتی مغتنم برای گردشگری و توسعه توریسم دانست.

گنبدکاووس یکی از شهرستان‌هایی است که با توجه به ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری و توریستی خود از جمله تالاب‌های سه گانه بین‌المللی، بلندترین برج آجری دنیا، مرقد مطهر نوه بلافصل حضرت سجاد (ع)، مجموعه تاریخی و ورزشی سوارکاری، دریاچه مصنوعی، بازارچه مرزی اینچه برون، مقبره عالم ربانی جناب دانشمند، موزه فرش و صنایع دستی و ده‌ها جاذبه دیگر می‌تواند در سطح کشور به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

این ظرفیت‌ها در صورتی که در نوروز به درستی به مردم و به ویژه گردشگران داخلی و خارجی شناسایی شود قطعا می‌تواند خیل عظیمی از توریست‌ها را به خود جذب کرده و در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی و تعاملات فرهنگی نقش‌های مهمی را ایفا کند.

حال از این موارد که بگذریم تنوع بسیار بالا و جذاب اقوام در شهرستان گنبدکاووس یکی از نمونه‌های کمیاب در سطح کشور است و از همین رو دهکده توریستی اقوام این شهرستان در حال ساخت و آماده سازی برای افتتاح در نوروز است تا این ظرفیت فرهنگی گنبدکاووس نیز در نوروز به میدان جذب گردشگر و ایجاد امکانات برای رفاه بیشتر مخاطبان بیاید.

این دهکده توریستی تقریبا در دو کیلومتری جاده شمال گنبدکاووس و روبروی جایگاه اختصاصی بنزین توسلی درحال احداث است که همزمان با نوروز ۹۶ افتتاح شده و در اختیار مراجعه کنندگان قرار خواهد گرفت.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار