تیم ملی فوتوالی کشور در تسخیر پدیده‌های گنبدی

چهار بازیکن و یک مربی از گنبدکاووس در اردوی تیم ملی فوتوالی حضور یافتند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۲ ب.ظ
چهار بازیکن و یک مربی از گنبدکاووس در اردوی تیم ملی فوتوالی حضور یافتند با اعلام و دعوت انجمن فوتوالی کشور، چهار بازیکن و یک مربی گنبدی به اردوی تیم ملی فوتوالی کشور دعوت شدند. به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، انجمن فوتوالی کشور طی اطلاعیه‌ای اسامی بازیکنان تیم ملی فوتوالی را برای شرکت در تمرینات اعلام کرد که در این میان نام چهار بازیکن […]

با اعلام و دعوت انجمن فوتوالی کشور، چهار بازیکن و یک مربی گنبدی به اردوی تیم ملی فوتوالی کشور دعوت شدند.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از فارس ، انجمن فوتوالی کشور طی اطلاعیه‌ای اسامی بازیکنان تیم ملی فوتوالی را برای شرکت در تمرینات اعلام کرد که در این میان نام چهار بازیکن از گنبدکاووس  به نام‌های جمیل کر، وحید ایمری، عبدالحلیم رهبری و عاطی نظری نیز به چشم می‌خورد، چهار بازیکنی که برخی از آن‌ها سابقه قهرمانی در رشته سپک تاکرا در سطح کشور، آسیا و رتبه‌های برتر بین المللی را نیز در کارنامه خود دارند.

علاوه بر این چهار بازیکن توانمند، شهرستان گنبدکاووس یک نماینده دیگر نیز در تیم ملی فوتوالی کشور خواهد داشت که عثمان سن سبیلی مربی باهوش و باتجربه گنبدی است که به دعوت فدراسیون به عنوان یکی از مربیان تیم ملی به اردو دعوت شده است.

این اردو که برای آمادگی اعضای تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی فوتوالی ۲۰۱۷ در تایلند برنامه‌ریزی شده از صبح امروز در مجموعه ورزشی یاس تهران شروع به فعالیت کرده است.

گفتنی است فوتوالی یا والی‌پا ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مثل والیبال بوده ولی مثل فوتبال با پا بازی می‌شود و زمانی امتیاز بدست می‌آید که توپ در زمین حرف به زمین اصابت کند یا حریف مرتکب خطا شود و یا نتواند توپ فوتوالی را برگشت دهد.

فوتوالی برای اولین بار در برزیل انجام شد و به صورت تفریحی و بدون تشکیلات خاصی در بین مردم ساحل نشینان برزیل رواج پیدا کرد تا سال ۱۹۸۰ که به عنوان یک رشته ورزشی محبوب رسمیت پیدا کرد و دارای فدراسیون جهانی شد. فوتوالی برای اولین بار در سواحل ریودوژانیرو آغاز شد و کم‌کم به دیگر شهرهای برزیل انتقال پیدا کرد.

علی پروین که بازی کردن والیبال یکی از تفریحاتش است یکی از طرفداران جدی فوتوالی است، به غیر از علی پروین، علی کریمی نیز یکی از حرفه‌ای‌های فوتوالی است و از دیگر فوتبالیست‌های نام آشنای فوتوالی می‌توان به پژمان جمشیدی، ادموند بزیک، علی انصاریان، محمد نوازی، علی آذری، علی باغمیشه، میرشاد ماجدی اشاره نمود.

از اوایل سال ۱۳۸۷ و به دنبال پی‌گیری‌های سید حسین موسوی شفیق، ایران به عضویت فدراسیون جهانی فوتوالی در آمد و پس از تایلند دومین کشور آسیایی بود که این رشته را فعال کرد.

سازمان تربیت بدنی در اواسط سال ۱۳۸۷ رشته فوتوالی را به رسمیت شناخت و در سال ۱۳۹۰ با نظر معاونت ورزش قهرمانی به عنوان یک انجمن جدید تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی قرار گرفت.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار