برگزاری مسابقات اسبدوانی توسط هیات سوارکاری گنبدکاووس مطالبه مردم است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۴ ب.ظ
برگزاری مسابقات اسبدوانی توسط هیات سوارکاری گنبدکاووس مطالبه مردم است امام جمعه گنبدکاووس برگزاری مسابقات کورس سوارکاری در این شهرستان را مطالبه عمومی مردم دانست و تاکید کرد: طبق این مطالبه عمومی، مسابقات اسبدوانی باید توسط هیات سوارکاری گنبدکاووس برگزار شود. به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی روز یکشنبه در دیدار فعالان حوزه سوارکاری شامل […]

امام جمعه گنبدکاووس برگزاری مسابقات کورس سوارکاری در این شهرستان را مطالبه عمومی مردم دانست و تاکید کرد: طبق این مطالبه عمومی، مسابقات اسبدوانی باید توسط هیات سوارکاری گنبدکاووس برگزار شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی روز یکشنبه در دیدار فعالان حوزه 82277258-71111111سوارکاری شامل مالکان، مربیان و سوارکاران گنبدکاووس، گفت: نظر مجموعه مدیران این شهرستان و مدیران ارشد استان گلستان اعم از استاندار، نماینده ولی فقیه و مدیرکل ورزش و جوانان، واگذاری مجموعه سوارکاری و امور اجرایی آن به گنبدکاووس است.
وی با محق دانستن مردم گنبدکاووس بالاخص فعالان حوزه سوارکاری (مالکان، سوارکاران و مربیان)، افزود: مجموعه سوارکاری این شهرستان و برگزاری مسابقات کورس اسبدوانی آن، افزون بر چهار دهه قدمت دارد و با گوشت و پوست مردم این دیار آمیخته است.
حجت الاسلام ترابی با مطرح کردن این سوال که چرا برگزاری مسابقات کورس اسبدوانی گنبدکاووس باید به افرادی خارج از استان گلستان واگذار شود؟ اضافه کرد: منطق و عقلانیت حکم می کند که افراد بومی درصورت داشتن توانایی در اولویت قرار داشته باشند.
وی تصریح کرد: چند دهه است که افرادی خارج از استان اداره امور مجموعه سوارکاری و برگزاری مسابقات آن را برعهده دارند و وقت آن رسیده که این مجموعه و برگزاری مسابقات آن به خود مردم گنبدکاووس و هیات سوارکاری این شهرستان واگذار شود.
امام جمعه گنبدکاووس اظهار داشت: امروز مجموعه فعالان حوزه سوارکاری گنبدکاووس از واگذار نشدن برگزاری مسابقات به خود گله دارند و گله آنان نیز به حق است و مسئولان امر بایستی به این خواسته عمومی مردم احترام بگذارند.
حجت الاسلام ترابی تاکید کرد: مردم و فعالان حوزه سوارکاری گنبدکاووس جملگی متفق القول می گویند، درصورتی که برگزاری مسابقات کورس به این شهرستان واگذار نشود، نه تنها در هیچ مسابقه ای شرکت نمی کنند بلکه اجازه برگزاری مسابقات به افراد خارج از استان را نیز نخواهد داد.
وی از مسئولان فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی و دیگر متولیان امر درخواست کرد به مطالبه عمومی مردم گنبدکاووس احترام بگذارند تا لذت برگزاری مسابقات مفرح اسبدوانی که طرفداران زیادی دراین منطقه دارد در کام مردم این دیار ولایتمدار، تلخ نشود.
دراین دیدار برخی فعالان حوزه سوارکاری گنبدکاووس بابیان مطالبات خود، برلزوم توجه جدی و عمل مسئولان به تحقق مطالبات که مهمترین آن واگذاری امور برگزاری مسابقات کورس به هیات سوارکاری این شهرستان است، تاکید کردند.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و موضوع اسب و سوارکاری دربین مردم این دیار بویژه ترکمن ها از جایگاه ویژه برخوردار است.
شوق و علاقه وافر مردم این خطه به اسب و سوارکاری که نزد همگان آشکار است، موجب شد تا درسال ۱۳۵۰ ساخت مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار آغاز و پس از سه سال به بهره برداری رسید.
ازمجموع ۴۰۰ هکتار زمینی که برای این منظور تخصیص یافته بود اکنون ۱۵۰ هکتار در اختیار مجموعه سوارکاری است که از این مقدار ۴۰ هکتار به محوطه مسابقات سوارکاری و جایگاه تماشاگران، اصطبل، توقفگاه و دیگر اماکن مورد نیاز و محوطه اختصاص یافته و ۱۱۰ هکتار هم به زیرکشت محصولات کشاورزی می رود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار