عزم جدی برگزاری نخستین دوره مسابقات شتردوانی در گلستان

تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۱ ب.ظ
عزم جدی برگزاری نخستین دوره مسابقات شتردوانی در گلستان رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از تلاش و مجموعه فعالیت هایی در خصوص برگزاری مسابقات شتر دوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: بزودی اولین دوره مسابقه شترسواری در استان گلستان برگزار می شود. به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، فرشید استادی کم عصر شنبه در گفت و گو […]

رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از تلاش و مجموعه فعالیت هایی در خصوص برگزاری مسابقات شتر دوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: بزودی اولین دوره مسابقه شترسواری در استان گلستان برگزار می شود.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا ، فرشید استادی کم عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش دلسوزان ورزش و فرهنگ منطقهشتر اولین نشست کمیته مسابقات شتر دوانی نیز امروز در شهرستان ترکمن برگزار شد.
وی ادامه داد: هر چند سابقه برگزاری مسابقه شتردوانی و شترسواری را در منطقه نداریم، اما با توجه به این که بندرترکمن و برخی شهرهای اطراف آن در استان گلستان از مناطق مستعد پرورش شتر است و نیز علاقه مندی برخی مردم به ورزش سوار کاری، کمیته مسابقات با همکاری تعدادی از حامیان ورزش فعال شده است.
استادی کم با بیان این که در استان های جنوبی و شرقی مانند سیستان و بلوچستان و کرمان مسابقات شتر سواری مرسوم و دوره ای برگزار می شود ، عنوان کرد: طبق توافق اعضای کمیته مقرر گردید با هماهنگی فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی در ماه جاری برای اولین بار مسابقات شتردوانی در مسیر روستای سیجوال تا شهر بندرترکمن برگزار شود.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته حامی مالی نیز برای برگزاری نخستین دوره مسابقات انتخاب شده است.
رئیس ورزش و جوانان بندرترکمن افزود که تلاش می شود برای ادامه فعالیت نیز حداقل بصورت فصلی شاهد برگزاری این مسابقات باشیم.
به گزارش ایرنا برای اولین بار در استان گلستان بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش جلسه ای بمنظور تشکیل کمیته شتر دوانی با حضور ایرجی بخشدار بخش سیجوال، ایری دهیار سیجوال، کارشناس فنی ورزشی، چند تن از علاقه مندان مسابقات شتر دوانی در محل اداره ورزش و جوانان شهرستان ترکمن برگزار شد.
بندرترکمن واقع در شمال غرب استان گلستان با دارا بودن دشت های وسیع و صحرا و اراضی یکپارچه یکی از سرزمین های مستعد پرورش شتر محسوب می شود و هزاران راس شتر در منطقه مشاهده می گردد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار