امام جمعه گنبدکاووس:

راهپیمایی اربعین حسینی، تقویت کننده جبهه حق و جریان مقاومت است

تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۰ ب.ظ
راهپیمایی اربعین حسینی، تقویت کننده جبهه حق و جریان مقاومت است امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین مکتب پرورشی و تربیتی جهان دانست و گفت: مشارکت در برگزاری باشکوه این مراسم به منزله تقویت جبهه حق و جریان مقاومت است. به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی روز شنبه در جلسه تشکیل کمیته هماهنگی اربعین […]

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین مکتب پرورشی و تربیتی جهان دانست و گفت: مشارکت در برگزاری باشکوه این مراسم به منزله تقویت جبهه حق و جریان مقاومت است.

به گزارش گنبدی ها و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی روز شنبه در جلسه تشکیل کمیته هماهنگی اربعین حسینی در گنبدکاووس اظهار داشت: مراسم پیاده روی میلیون ها زائر اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین حسینی، جریان عاطفی و روانی به نفع دین اسلام و نیز جبهه مقاومت ایجاد می کند.82275521-71107777
وی گفت: این اجتماع بزرگ عزاداری که از بزرگترین مراسم های مذهبی درجهان به شمار می رود، از صد عملیات علیه گروهک های تکفیر و داعشی و حامیان استکباری آنان تاثیرگذارتر است.
حجت الاسلام ترابی با تاکید بر مردمی کردن حمایت ها از زائرانی که از این شهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می شود، اضافه کرد: رمز ماندگاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیز مردمی بودن این آیین ها است.
وی تصریح کرد: علاوه بر اعزام کاروان زائران حسینی به اربعین به صورت پیاده روی، مراسم اربعین حسینی باحضور پرشور هیات های عزاداری و اقشار مختلف مردم در مصلی امام جعفر صادق (ع) نیز برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، گفت: برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در کربلا، بزرگترین مانور امت اسلامی است که قدرت اجتماع مسلمانان را به دیگر ادیان و نیز به استکبار جهانی نشان می دهد.
فرهاد شیبک، تشکیل کمیته هماهنگی پیاده روی اربعین حسینی را دستورالعمل استانی دانست و افزود: امسال ۱۰ هزار نفر از گلستانی ها از مرز ‘مهران’ به این مراسم اعزام شده و در سه موکبی که در شهر کربلا پیش بینی شده اقامت خواهند داشت.
وی گفت: هدف از تشکیل این کمیته، برنامه ریزی برای استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات به منظور پشتیبانی از زائران اربعین حسینی اعزامی از استان گلستان که گنبدکاووس نیز در آن سهیم است، می باشد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی فتحی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس نیز دراین جلسه از برگزاری مراسم اربعین حسینی در مصلی امام جعفر صادق (ع) خبر داد و باتاکید برضرورت همکاری همه دستگاه ها و نهادها در فراهم کردن مقدمات این مراسم، گفت: این مراسم به صورت مستقیم از شبکه استانی گلستان و برخی شبکه های ملی و بین المللی پخش می شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فروشگاه خرید شارژ سایت گنبدی ها
حشره کش برقی
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
پایگاه خبری تحلیلی گنبدی ها
محل كد آمار